1. Домашні завдання
  2. 4 клас
  3. Математика
  4. Гісь 2021 рік

Частина 1. Номер 143

Склади задачу за скороченим записом.

Замовлення 1. Сирна піца: 3 шт. — 270 грн
М'ясна піца: 5 шт. — грн
(Ціна сирної піци дорівнює ціні м'ясної піци)

1) Обери спосіб розв'язання задачі: зведення до одиниці чи спосіб відношень. Поясни, чому один спосіб підходить, а інший – ні.
2) Вибери з поданих чисел і заміни в задачі одне із числових даних так, щоб задача розв'язувалася способом відношень. Зроби скорочений запис і розв'яжи задачу. Склади вираз.

Розв'язання

Три сирних піци коштують 270 гривень. Скільки коштує 5 м'ясних піц, якщо ціна м'ясної піци такаж як і сирної?
1) Спосіб зведення до одиниці – вид задачі "на зведення до одиниці".
2) Сирна п. – 3 шт. – 270 грн
М'ясна п. – 6 шт. – ? грн

1) 6 : 3 = 2 (рази) – число 6 більше, ніж число 3;

2) 270 • 2 = 540 (грн) – коштують 6 м'ясних піц;

270 • (6 : 3) = 540 (грн).

Відповідь: 6 м'ясних піц коштують 540 гривень.

Повідомити про помилку