1. Домашні завдання
  2. 4 клас
  3. Українська мова
  4. Пономарьова 2021 рік

Досліджую відмінки і відмінкові питання (стор. 37-39)

1.
Приваблює природ[а]; виїхали на природ[у]; ставитися до природ[и]; милувалися природ[ою]; вдячні природ[і]; відпочивали на природ[і].

4.
Побачив (кого?) їжака (Зн. в.), присмачила (чим?) олією (Ор. в.), подарував (кому?) мамі (Д. в.), живуть (в чому?) в акваріумі (М. в.), підійшли (до чого?) до будинку (Р. в.)

5.
Називний хто? що? сонце, земля, гори
Родовий кого? чого? сонця, землі, гір
Давальний кому? чому? сонцю, землі, горам
Знахідний кого? що? сонце, земля, гори
Орудний ким? чим? сонцем, землею, горами
Місцевий на кому? на чому? на сонці, на землі, на горах
Кличний сонце, земле, гори

6.
Альпи – найвищі і найдовші гори в Європі (М. в.). Це ідеальне місце (Н. в.) для відпочинку (Р. в.). Тут є незвичайний готель (Н. в.) без стін (Р. в.), даху й вікон. Там дерев’яне ліжко (Н. в.) серед гір (Р. в.). Просто з ліжка (Р. в.) туристам (Д. в.) відкриваються захопливі краєвиди. На випадок дощу (Р. в.) поряд збудовані комфортні кімнати (Н. в.).

7.
Мрію побувати в Альпах. Цікаво було б відпочити в готелі без стін, даху й вікон. Засинати й прокидатися просто неба, спостерігати гірські захопливі краєвиди – це незвичайно й цікаво. Сподіваюся моя мрія здійсниться.

8.
У Швейцарії (М. в.) немає номерів (Р. в.) квартир. Замість них вивішують таблички (Н. в.) з прізвищами (Ор. в.) мешканців.
Більшість магазинів (Р. в.) у Швейцарії закриваються о дев’ятнадцятій годині, а в неділю не працюють зовсім. Тільки у четвер вони відкриті до двадцять першої години (Р. в.). Щоправда, це не стосується маленьких крамничок (Р. в.). Вони працюють за власним розкладом (Ор. в.).

Повідомити про помилку