1. ДЗ
  2. 4 клас
  3. Українська мова
  4. Пономарьова 2021 рік

Розбираю прикметник як частину мови (стор. 78-79)

1. Посейдон сильний, власний, волелюбний, грізний, непокірний.

 

2. Панує над морями Посейдон, і хвилі морські (Н. в.) слухаються найменшого (Р. в.) руху його руки, озброєної грізним (Ор. в.) тризубцем.

Грізним – яким?, грізний, прикметник, тризубцем, чоловічий рід, однина, орудний відмінок.

 

3. Мені подобається традиція пекти пиріг із срібною монеткою.

 

4. У Греції Новий (Н. в.) рік святкують у День святого (Р. в.) Василя. Для подарунків дітвора виставляє на видному місці в будинку власні Зн. в.) черевички.

За давньою (Ор. в.) традицією греки печуть новорічний (Зн. в.) пиріг. У ньому запікають срібну (Зн. в.) монетку. Кому попадеться шматок пирога зі щасливою (Ор. в.) монеткою, того в новому році чекає удача.

 

5. Срібну — яку?, срібний, прикметник, монетку, жіночий рід, однина, знахідний відмінок.
Щасливою — якою?, щаслива, прикметник, монеткою, жіночий рід, однина, орудний відмінок.

 

6. Новий рік — моє найулюбленіше свято. Я люблю прикрашати ялинку і з нетерпінням чекаю на Діда Мороза. Для святкового столу матуся готує смачні страви, які полюбляє наша сім’я. А ще на свято приїздить моя хрещена і як завжди з подарунками.

 

7. Артеміда юна, прекрасна, красива, велична, чарівна, смілива.

 

8. Вічно юна (Н. в.), прекрасна (Н. в.), мов ясний (Зн. в.) день, богиня Артеміда з луком за плечима, зі списом мисливця в руках весело полює в тінистих (М. в.) лісах і залитих (Ор. в.) сонцем полях. Гомінкий (Н. в.) натовп німф супроводжує її. А вона, велична (Н. в.), в короткому (М. в.) одязі мисливиці, швидко мчить по лісистих (М. в.) схилах гір.

Повідомити про помилку