1. Домашні завдання
  2. 4 клас
  3. Українська мова
  4. Пономарьова 2021 рік

Розпізнаю багатозначні слова (стор. 21-22)

1.
Під час цвітіння лавандове поле стає фіолетовим. Лаванду називають – «блакитне золото». А ще мішечки із сухою лавандою кладуть у шафи, щоб постільна білизна гарно пахла. Лаванда – рослинний символ Франції, туристична родзинка краю.
Поле – безліса рівнина; значна площа чи ділянка землі, спеціально відведена під що–небудь; простір, у межах якого відбувається якась дія або який знаходиться у межах якоїсь дії; смужка уздовж краю аркуша паперу; поприще, сфера діяльності; відігнуті краї капелюха, бриля.
Білизна – одяг, що вдягається безпосередньо на тіло людини; речі для ліжка; побутове відбілюючий засіб.
Золото – хімічний елемент; щось дуже цінне; дорогі речі.

2.
Хлопці грали у м’яча на футбольному полі. Матуся купила мені красиву нижню білизну. Бабуся на день народження подарувала мені золоті сережки.

3.
На нашій вулиці відкрився салон краси «Лаванда».
В нашому мікрорайоні відкрився магазин постільної білизни «Лаванда».

4.
Народні, рослинні символи України
Про рослинні символи України складено багато легенд, їх оспівують у піснях, ними прикрашають оселі на свята тощо. Калина – це символ добра, миру, благодаті та кохання. Вербу шанують в нашій країні й саджають біля криниці для очищування води. Квіти чорнобривців є символом вірності та відданості.

5.
Катерина Білокур – українська художниця, а Пабло Пікассо – французький художник.

6.
Першу картину намалювала Катерина Білокур, а другу – Пабло Пікассо.
Мені більше подобається картина Катерина Білокур. На цій картині намальова квіти, які ростуть на моїй рідній землі та використані яскраві кольори.

7.
Писати картини.
Писати: зображувати рукою на папері або іншому матеріалі графічні знаки; повідомляти про що–небудь письмово або у пресі; складати і записувати який–небудь текст; займатися літературною діяльністю, бути письменником; створювати твір живопису; давати кому–небудь ім'я, рідше прізвище, занотовуючи його в документі.
Даринка навчилася красиво писати літери та цифри.

8.
1. Катерина Білокур народилася 7 грудня 1900 року у селянській родині у селі Богданівка на Полтавщині, а померла 10 червня 1961 року.
2. Художниця на своїх картинах малювала квіти. «Квіти, як і люди, – живі, мають душу! А зірвана квітка – вже не квітка», – вважала художниця.
3. Батьки дорікали доньці та забороняли малювати, а в світі захоплювалися її творчістю.

Повідомити про помилку