1. ДЗ
  2. 4 клас
  3. Українська мова
  4. Пономарьова 2021 рік

Розрізняю пряме і переносне значення слів (стор. 17-18)

1. Прочитай і спиши текст. Підкресли слова, вжиті в переносному значенні. З двома із них склади речення, щоб вони мали пряме значення, і запиши.

Прийшла до беріз осінь. Принесла їм золотисті стрічки. Вплели берези стрічки в зелені коси. Подивилося сонце на берези й не впізнало їх. Сміється сонечко, а берези сумують.

Катруся прийшла до бабусі на гостини. Сміється бабуся до Катрусі, радіє за онучку.

 

2. Прочитай слова, пов’язані з країною, якою віртуально подорожувала Читалочка. З виділених букв склади назву цієї країни і запиши. Зазнач, скільки складів, букв і звуків у цьому слові.

Фра́нція — 3 скл., 7б., 8 зв.

 

3. Поєднай слово Франція з поданими словами. Запиши ті сполучення слів, які мають переносне значення. Утвори речення з одним із записаних сполучень і запиши.

Приваблива Франція, Франція вражає, Франція зачаровує, розкинулась Франція, Франція дивує.

Франція вражає своїми архітектурними пам'ятками та мальовничими пейзажами.

 

5. Спиши останнє речення з тексту про Францію. Підкресли слово, вжите в переносному значенні. Склади й запиши речення, у якому це слово матиме пряме значення.

І весільна біла сукня прийшла до нас також із Франції.
Наталка прийшла сьогодні до школи вчасно, без запізнення.6. Прочитай імена французьких друзів Читалочки. Поясни, на які українські імена вони схожі.

Ліза, Андрій.

 

7. Від французьких друзів Читалочка почула знайомі їй слова. Прочитайте їх. Чи знаєте, що вони означають? Знайдіть у довідці відповідні їм українські слова.

Салют! — Привіт!
Мерсі! — Дякую!
Оревуар — До побачення!

 

9. Уяви, що ти станеш власником/власницею дитячого кафе. Які цікаві правила чи традиції ти там запровадиш? Напиши про це текст (3–4 речення).

Кафе «Посмішка»

Моє дитяче кафе буде мати назву «Посмішка». Його відвідувачі, які будуть посміхатися, говорити один одному компліменти, вживати ввічливі слова, будуть мати скидку на смаколики для себе та друзів. Я думаю таке кафе буде мати попит і в ньому буде багато веселих і добрих відвідувачів.

 

10. Спиши текст, уставивши пропущені орфограми. Підкресли слова, вжиті в переносному значенні.

Париж розкинувся на берегах річки Сени. Зв’язує береги аж тридцять сім мостів. Гостей Парижа приваблює Ейфелева вежа. Зачаровує одна з найбільш розкішних вулиць світу, що має назву Єлисейські поля. Притягує своїми секретами і таємницями замок—музей Лувр. Вражає неповторністю найкращий собор Франції з мелодійною назвою Нотр-Дам.

Повідомити про помилку