1. Домашні завдання
  2. 4 клас
  3. Українська мова
  4. Варзацька

Вправа 103

1. Прочитай. З поданих слів, словосполучень, незакінчених речень напиши текст-опис. Про яке звірятко йтиме мова? Добери до тексту заголовок. Допиши кінцівку.

БІЛЧЕНЯ

Білченятко — маленьке, прудке звірятко. Легке, гнучке тільце вкрите хутром.

На вушках, що постійно стирчать угору, китички. Китиці виростають на вухах у білочок до зими, а влітку їх там немає. Зуби у білочки міцні й гострі. Вони легко розгризають найміцніші горіхи. Лапки в білченятка короткі, з добре розвиненими пальчиками, міцними і цупкими. Завдяки гострим кігтикам, тваринка швидко пересувається стовбурами дерев, легко чіпляється за гілки. Коли білочка їсть, то тримає їжу передніми лапками.

Задні лапки довші і сильніші, ними тваринка відштовхується, як пружиною.

Але самим розкішним у білячому вбранні — її красивий, великий хвіст! Він замінює білці кермо й допомагає стрибнути на гілку! З усіх лісових мешканців білка є найжвавішим, найнепосидючим і найкрасивішим звірком.

2. Маленьке, прудке, легке, гнучке, міцні, гострі, найміцніші, короткі, розвиненими, міцними, цупкими, гострим, передніми, задні, довші, сильніші, розкішним, красивий, великий, найважливішим, найнепосидючим, найкрасивішим.

Повідомити про помилку