1. Домашні завдання
  2. 4 клас
  3. Українська мова
  4. Вашуленко 2021 рік

§ 2. Засоби зв’язності тексту

1.
Вам, напевно, відома книжка письменника Роальда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика»? У цього автора є дуже багато цікавих, захопливих творів. Наприклад, «Матильда». Ця книжка визнана однією з найкращих у світі дитячих книжок. У ній розповідається про дуже обдаровану, геніальну дівчинку. Але, на жаль, її обмежені, зациклені на собі батьки, не визнають цього. Навпаки, дитина є для них зайвим клопотом, постійним головним болем. І Матильда вирішує перевиховати своїх родичів, а також сувору директорку школи.

2.
Він, Сірко, йому, ти, Сірий.

Хвилинка спілкування
– Я знайшла в Інтернеті інформацію про те, що собаки можуть вирішувати головоломки.
– А я читав, що відбитки носів собак так само унікальні, як і відбитки пальців людини.

3.
Допомога журавлю
Восени діти знайшли в кущах журавля.
У нього було поранене крило. Хлопчики принесли його в село. Вони довго лікували хворого птаха. І нарешті журавель видужав.

4.
У зайця, типового лісового жителя, одна задня лапа коротша за іншу. Саме тому заєць бігає, петляючи, що допомагає йому ухилятися від атакуючого його в цей момент хижака.
Лисиця недарма вважається хитрим звіром. Вона може довгими годинами лежати перед мишачою норою, прикидаючись мертвою, щоб послабити пильність своєї потенційної здобичі, і потім несподівано напасти.
Господар лісу, ведмідь, любить ласувати мурахами. Він засовує язик в мурашник, чекаємо, поки його обліплять розгнівані мурахи, після чого втягує язик назад і проковтує їх.

Повідомити про помилку