1. Домашні завдання
  2. 4 клас
  3. Українська мова
  4. Вашуленко 2021 рік

§ 6. Тексти різних стилів. Медіатексти

1.
Щоб образно, яскраво змалювати осінь. Художній стиль.

2.
Науковий стиль – щоб передати наукову інформацію про плач.
3.
Це не допомога мамі. Діти повинні самі доглядати за своїм взуттям.
• Художній стиль.

4.
Текст–інструкція.

5.
– Доброго дня, Наталко! Розкажи, будь ласка, як ти допомагаєш своїм батькам.
– Доброго дня, Марійко! Я намагаюся допомагати по господарству своїм батькам. Зранку не забуваю застеляти ліжко. Кладу на місце свої речі. Поливаю
квіти. Інколи ходжу за покупками у магазин. Мамі допомагаю помити посуд. Ось так я допомагаю своїм батькам.
– Я теж допомагаю вдома батькам. Підмітаю підлогу, мию посуж, сервірую стіл. Доглядаю за молодшою сестричкою. Вчу з нею букви та цифри. Коли мама щось готує, то я в неї перша помічниця.

6.
На світлині зображено таварин і шахи.
Відчуваю здивування, радість.
Тварини, які спостерігають за шахами.
Сподобалась. Незвичайна ситуація.
Фотограф професіонал.
Так, можна.

7.
Я відвідую міську дитячу бібліотеку. Там із задоволенням я читаю дитячі журнали «Джміль», «Весела перерва», «Пізнайко». У них багато цікавої та корисної інформації, ребуси, кросворди, головоломки, різні конкурси.

8.
Дизайнерка родом із України
Цей текст про відому дизайнеру Софію Делоне.
Як художниця стала дизайнером.
Що Софія Делоне народилася в Україні.
Корисна інформація про видатних людей, які народилися в Україні.
Звичайно можна, бо є авторка і завжди можна перевірити.

 


9.
Картини українки Катерини Білокур відомі не тільки українцям, а й поціновувачам мистецтва зі всього світу. Майстриня “наївного мистецтва” стала першою жінкою, про шедеври якої дізнався весь світ. Її картини сварили, ними захоплювалися, але жодного роботи Білокур не залишали байдужим.
Пропонуємо дізнатися трохи більше про нашу талановиту співвітчизницю та подивитися на картини, які підкорили багатьох досвідчених художників.
Три картини Білокур – “Цар–Колос”, “Берізка” і “Колгоспне поле” були включені до експозиції радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі (1954). Тут їх бачить Пабло Пікассо і висловлює думку, яка стала відомою на весь світ.
“Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ”. Шість жоржин на картині “Колгоспне поле” Білокур малювала три тижні. Довгий час художниця не ґрунтувала полотна, внаслідок чого її твори темніли, втрачали свій справжній колір. Перші картини малювала вугіллям на клаптиках тканини. Малювала картини не в приміщенні, а на повітрі, весь час переносячи мольберт з місця на місце. Так поволі заповнювалося все полотно
написаними з натури мотивами у відповідності до заздалегідь продуманої до деталей композиції. Окрім квітів Катерина Білокур малювала пейзажі та портрети.
Джерело Depo.ua

10.
Мультфільм створено для ознайомлення з винаходами Івана Пулюя.
Цікаво розповідається про Івана Пулюя та його винаходи.
Подобається. Дізнався багато нової та корисної інформації.
Корисний для мене і моїх однолітків.

11.
Книга – джерело знань
Ігор Сікорський.
Народився майбутній геній у Києві. Перше світове визнання він здобув у 24 роки – його літак “Ілля Муромець” став рекордсменом у вантажопідйомності. Згодом авіаконструктор подався у США, де відкрив власну компанію – Sicorski Air Engineering. Його гелікоптери використовували збройні сили США. І саме “пташки” українського інженера першими в історії перелетіли Атлантику і Тихий океан. Так його літаки та гелікоптери з’єднали континенти і дозволили долати величезні відстані за лічені години.
12.
Реклама: «Купуй телефон Samsung – виграй навколосвітню подорож!». Хоча цей заклик означає лише одне: «Якщо ви купуєте в нас телефон, то ви, можливо, візьмете участь в розіграші призів, і, мабуть, виграєте навколосвітню подорож».

Повідомити про помилку