Вправа 347

• Що ви знаєте про Тараса Шевченка? Спишіть текст. Підкресліть дієслова майбутнього часу. Визначте їх особу й число. Позначте закінчення дієслів.

Виросте (3 ос., одн.) Тарасик, піде (3 ос., одн.) у світ і почне, (3 ос., одн.) писати золотим пером із козацької шаблі пісні-вірші про давню славу. Напише (3 ос., одн.) картини, що звеличуватимуть (3 ос., мн.) її красу.

Нелегким буде (3 ос., одн.) його шлях, водитиме (3 ос., одн.) його доля і в холодний Петербург, і в Аральські пустелі. Та не покине (3 ос., одн.) він свого золотого пера. Віршами своїми збудить (3 ос., одн.) він давню волю України, збудить (3 ос., одн.) правду та славу козацьку, щоб гомоніла (3 ос., одн.) довіку.

• Провідміняйте виділені дієслова, користуючись таблицею з вправи 346.

Виросте — я виростаю, ти виростаєш, він виростає, ми виростаємо, ви виростаєте, вони виростають; я виросту, ти виростеш, він виросте, ми виростемо, ви виростете, вони виростуть; напише — я пишу, ти пишеш, він пише, ми пишемо, ви пишете, вони пишуть; я напишу, ти напишеш, він напише, ми напишемо, ви напишете, вони напишуть.