Параграф 1.3. Дані та пристрої для роботи з ними

1.    Перелік контактів у телефоні, перелік друзів у соціальних мережах, наукова телепередача.

2.    Записи у щоденнику, розклад дзвінків, каталог книжок у бібліотеці.

3.    Записи у щоденнику, телефонний довідник.

4.    Дані — це повідомлення, які містяться на певному носії та подані в зручному вигляді для передавання й опрацювання людиною або пристроєм.

5.    Комп’ютер — дані комп’ютеру може передавати людина, інший комп’ютер або інший пристрій. Комп’ютер зберігає дані на спеціальних носіях, що були йому передані, опрацьовує їх, виконуючи розв’язання різноманітних завдань, шукає необхідні дані та передає дані людині, іншому комп’ютеру або іншому пристрою.
Телефон — передає повідомлення від одного користувача іншому, записує дані на автовідповідач, зберігає дані про контакти та дзвінки, опрацьовує дані. Диктофон — отримує дані звукозапису, зберігає, передає і опрацьовує їх. Фотокамера — отримує дані у вигляді зображень, опрацьовує, зберігає та за необхідністю відтворює їх.
Плеєр — отримує, зберігає і відтворює дані для користувача.
Факс — отримує дані з паперу, опрацьовує та передає їх. Мультимедійний проектор — отримує дані з пристрою та відтворює їх.
GPS-навігатор — отримує дані про початковий та кінцевий пункт, опрацьовує їх, відтворює у вигляді зображення та за необхідністю звуку.

6. Касовий апарат — отримує дані у вигляді рахунку, опрацьовує, зберігає їх та відтворює на папері.
Супутникова антена — отримує дані у вигляді сигналу, опрацьовує, передає та відтворює їх.
I-Box — отримує дані у вигляді грошей, опрацьовує та передає їх.