Параграф 2.1. Складові комп'ютера

1.    а) щоб навести вказівник на червоний трикутник, необхідно покласти руку на мишу і переміщати пристрій по площині стола (або килимка для миші) таким чином, щоб вказівник на моніторі перемістився на червоний трикутник;
б)    щоб клацнути лівою кнопкою миші при наведені вказівника на жовте коло, необхідно один раз клацнути вказівним пальцем ліву кнопку миші та відпустити її.
в)    щоб, клацнути правою кнопкою миші при наведені вказівника на зелений прямокутник, необхідно один раз клацнути середнім пальцем праву кнопку миші та відпустити її.

2.    Пристрої введення даних: клавіатура, сканер, миша, трекбол, трекпоінт, тачпад, ігрові маніпулятори (джойстик, кермо, педаль, геймпад, танцювальна платформа), мікрофон, веб-камера, диктофон, цифрова камера, сенсорні панелі, світлове перо, графічний планшет (дигитайзер).
Пристрої виведення даних: монітор, принтер, плотер, звукові колонки, навушники, мультимедійний проектор.

3. Мій домашній комп’ютер використовує такі пристрої:
а)    системний блок — корпус комп’ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп’ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень; до внутрішніх компонентів входить: материнська плата, яка є сполучною ланкою елементів — процесора, оперативної пам’яті, жорсткого диска, відео карти, звукової карти, блока живлення, CD/DVD приводу (для зчитування та запису дисків);
б)    монітор — пристрій, призначений для візуального відображення інформації (складається з дисплея), блоку живлення, плат управління та корпусу);
в)    маніпулятор типу «миша» — пристрій введення, який дає змогу користувачеві через інтерфейс (вказівник) взаємодіяти з комп’ютером;
г)    клавіатура — це пристрій введення, призначений для введення і редагування алфавітно-цифрових даних та керування виконанням окремих операцій;
д)    багатофункціональний пристрій (БФП) з системою неперервної подачі чорнил (пристрій з додатковими функціями принтера, сканера, копіювального модуля);
е)    звукові колонки — призначені для відтворення звуку (комп’ютерні колонки підключаються до звукової карти);
ж)    веб-камера з вбудованим мікрофоном — цифрова відеокамера, яка має можливість в реальному часі фіксувати зображення, призначене для подальшої передачі по мережі, а також робити фото і відео файли;
з)    Xbox — ігрова приставка, розроблена і вироблена компанією Microsoft;
и)    Kinect — безконтактний сенсорний ігровий контролер;

4. Повідомлення про види персональних комп’ютерів та їх використання Широкої популярності в нашій країні персональні комп’ютери набули лише в останні два десятиліття. Але факт популярності використання ПК значно підвищився з можливістю доступу до Інтернету та його служб. Переваги використання всесвітньої мережі очевидні: це і доступ до розважальної, довідкової, навчальної інформації; отримання безкоштовних та дешевих засобів комунікації (соціальні мережі, служби обміну миттєвими повідомленнями, електронне листування (е-мейл), ІР-телефонія).
У сучасному трактуванні типи персональних комп’ютерів умовно поділяють на стаціонарні та портативні. Стаціонарні або настільні персональні комп’ютери практичні та зручні у використанні тим, що всі пристрої є окремими, а інколи і самостійними (незалежними від інших пристроїв) модулями, які доволі легко збираються, доповнюються, заміняються. Але такі комп’ютери мають стаціонарно знаходитись у визначеному місці.

Портативний персональний комп’ютер майже ні чим не відрізняється від стаціонарного: в його корпусі присутні всі базові компоненти: материнська плата, яка забезпечує та об’єднує роботу таких елементів, як процесор, оперативна пам ять, жорсткий диск, відео карта (може бути вбудована в материнську плату або є частиною основного процесора — інтегрований графічний адаптер та дискретна відео плата — повноцінна з’ємна відеокарта), звукова карта (частіше вбудована в материнську плату), блок живлення, CD/DVD-привід. Найпопулярнішими з них на сьогодні є ноутбуки, нетбуки, субноутбуки, планшетні персональні комп'ютери. Давайте більш детально розберемося з особливостями використання кожного з них.
Ноутбук (NoteBook) — це представник портативних персональних комп’ютерів, який здатний виконати всі функції та задачі звичайного стаціонарного комп’ютера, але має значну перевагу: це його мобільність. Ноутбук може бути зажди з вами, він не обмежений місцем використання. У ньому наявні всі основні компоненти комп’ютера: дисплей, клавіатура, сенсорна панель.— тачпед (TouchPad), акумуляторні батареї. Портативні персональні комп’ютери даного класу можуть живитися як від власних акумуляторів, так і від адаптера мережі. Загальна відмінна риса ноутбуків — це невеликі розміри і вага. Час роботи ноутбуків в автономному режимі коливається в діапазоні від 1 до 5-8 годин.

Наступний представник портативних комп’ютерів — нетбук (NetBook). Відрізняється нетбук низьким енергоспоживанням, відносно невисокою вартістю, компактними розмірами та невеликою вагою, він призначений для виходу в Інтернет і роботи з офісними програмами, його можна завжди но- -сити з собою.
Потрібно пам’ятати, що нетбуки навряд чи підійдуть для роботи зі складними програмами, графікою чи відео (потужності процесора та об’єму оперативної пам’яті для цих завдань не вистачить), але з переглядом веб-сторінок, роботою з електронною поштою, веденням блогу, читанням та редагуванням електронних документів даний різновид портативних комп’ютерів повністю впорається.

Гібридом ноутбука і нетбука виступає ультра портативний комп’ютер субноутбук (Subnotebook), що має більшість характеристик звичайного ноутбука. Його основними характеристиками є невеликий розмір, вага таких апаратів коливається в межах від 1,5 до 2 кг, діагональ рідко перевищує 13,3 дюйми, але він достатньо могутній і продуктивний. Дизайн субноутбуків здебільшого є доволі стильним, несхожий на звичайні моделі ноутбуків і нетбуків. Зазвичай на даний вид портативних комп’ютерів (не дивлячись на «кишенькову потужність») встановлюється інтегрована відео карта (вбудована). Можна працювати з більшістю програм (офісні додатки, графічні, аудіо- чи відео-редактори або подивитися відеофільм в HD — форматі, але навряд чи вийде пограти в 3D-ігри. Субноутбуки користуються великим попитом, оскільки здатні стати в нагоді великому переліку користувачів, які пов’язують свою професійну діяльність з доступність відпоєно потужних пристроїв та використання їх незалежності від територіального розміщення людини.

Ще один клас ноутбуків, обладнаних екраном та об’єднаним з планшетним пристроєм рукописного введення — це планшет (Tablet PC). Екран дозволяє працювати без використання клавіатури і миші за допомогою стилуса або пальців. Використовуючи екранну (віртуальну) клавіатуру, звичайну клавіатуру (якщо вона є у складі пристрою) або вбудовані програми розпізнавання мови та рукописного тексту, користувач може вводити текст. Планшетні пристрої також знаходяться на вершині популярності. їх використовують спеціалісти галузей банківської справи, рекламодавці, логісти, менеджери та багато інших ділових людей. Планшетні пристрої переважно мають тонкий корпус та привабливий дизайн.

Не зважаючи на доволі давню появу, планшетні персональні комп’ютери пройшли відносно довгий етап становлення та отримання перших позицій в топ-продажах персональних комп’ютерів. Сьогодні планшетні персональні комп’ютери (Tablet PC) мають усі переваги класичного планшета, не втративши при цьому основних функцій, притаманних стаціонарним комп’ютерам. Велика частина людей зараз не представляє свого повсякденного життя без планшетних комп’ютерів, оскільки за допомогою даного пристрою вони отримали змогу працювати будь-де — в офісі замовника, в транспорті, кафе. Всі планшетні пристрої оснащені певною операційною системою: Windows Phone, iOS, Android. Кожного дня поповнюється банк різноманіття програмних додатків для цих операційних систем, що надають користувачам нові можливості.
Найбільш популярними на часі є такі планшетні пристрої: кишеньковий персональні комп’ютер (КПК), смартфони, Інтернет планшети iPad, мультимедійні смартфони iPhone, пристрої для читання електронних книг e-Book.