1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Математика
  4. Мерзляк

Номер 283

Мати дала Василькові 150 гри і доручила купити банани, мандарини й апельсини. Василько вирішив купити 3 кг бананів по 14 грн за 1 кг, 2 кг мандаринів по 17 грн і 4 кг апельсинів по 15 грн. Чи вистачить йому на це грошей? У разі позитивної відповіді вкажіть, скільки грошей у нього залишиться.

Розв'язання

1) 14 · 3 = 42 (грн.) — коштують 3 кг бананів;
2) 17 · 2 = 34 (грн.) — коштують 2 кг мандаринів;
3) 15 · 4 = 60 (грн.) — коштують 4 кг апельсинів;
4) 42 + 34 + 60 = 136 (грн.) — витратить Василько;
5) 150 – 136 = 14 (грн.) — залишиться.

Відповідь: у Василька залишиться 14 грн.