1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Єрмоленко

Вправа 13

1. Прочитайте текст. Випишіть по 6-7 службових і самостійних частин мови. За якими ознаками ви розпізнаєте прикметники та прислівники?

Службові частини мови: із, у, в, з, при, й, до, чи, що, і.
Самостійні частини мови: середини, вересня, птахи, відлітають, вирій, наші, пращури, побачивши.
Ознаки прикметника: виражає ознаку предмета та відповідає на запитання який? яка? яке? які?
Ознаки прислівника: самостійна незмінна частина мови виражає ознаку дії та відповідає на запитання як? де? звідки? коли? куди? наскільки? якою мірою?

2. Розкажіть про вересень у вашій місцевості.

ВЕРЕСЕНЬ В НАШІЙ МІСЦЕВОСТІ

Вересень — чудовий місяць, а в нашій місцевості він просто прекрасний. Зазвичай погода тепла, лагідна, тому дерева ще зелені, біля будинків цвітуть осінні квіти: айстри, хризантеми, чорнобривці. Достигає виноград, яблука, груші деяких сортів. Взагалі, вересень багатий на врожай фруктів. Приємно гуляти в лісі, можна збирати гриби або шипшину, глід, часто ще можна натрапити на ожину або малину. Пташкам у лісі просто рай, бо є чим поживитися, вони весело цвірінькають, перелітають з дерева на дерево, шукають поживних ягід та насіння, ловлять комах. Деякі пташки відлетіли у вирій, а інші прилітають. Вже можна побачити синичок, вони прилітають до нас зимувати, та жайворонка й солов’я вже не чути, вони полетіли в теплі краї. Інколи буває дощик, але він приємний і ще не холодний. Люблю вересень, бо вже немає літньої спеки, але й осінні холоди ще не прийшли.

Повідомити про помилку