1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Єрмоленко

Вправа 14

1. Виберіть три слова із поданих прикметників, якими описують осінь. Які з них найчастіше вживаються в художніх текстах? З якими ознаками осені пов’язані ці прикметники?

Золота, печальна, багата. У художніх текстах найчастіше вживають прикметники золота і багата.

Перший прикметник золота пов’язаний із тим, що зелене листя жовтіє і його можна порівняти із кольором золота.

Другий прикметник печальна пов’язаний із тим, що зелене листя опадає і дерева залишаються голі. А ще восени часто йдуть дощі, які можна порівняти зі сльозами. Можливо, печальна ще й тому, що закінчуються літні канікули.
Третій прикметник багата пов’язаний із тим, що восени збирають урожай.

2. Складіть і запишіть твір про осінь, використовуючи такі прикметники: золота, щедра, лагідна, багряна, жовтолиста, журавлина, мінлива, шкільна.

Часто кажуть, що осінь золота. Це не тільки тому, що вона жовтолиста й багряна, і ці кольори надають осені золотого відтінку. Осінь щедра на врожай, вона приносить нам і стиглі грона винограду, і золоті яблука й груші. У лісі ми знаходимо маслюки й підберезовики, дубовики й опеньки, а зібрані цілющі ягоди журавлини даватимуть нам вітаміни взимку. Мінлива погода восени то радує нас ясним теплим сонечком, то лякає холодним вітром та дощем, а часто і снігом та морозом. Осінь — це шкільна пора, всі три місяці осені з невеликою перервою наприкінці жовтня тривають заняття в школі.

3. Над кожним словом у першому реченні твору позначте, якою воно є частиною мови.

Часто (прислівник) кажуть (дієслово), що (сполучник) осінь (іменник) золота (прикметник).

Повідомити про помилку