Вправа 602

1. Прочитайте текст. Визначте тему. До якого стилю належить текст? Обґрунтуйте відповідь.
Тема тексту — півострів Крим. Цей текст належить до наукового стилю. Про це свідчить наявність географічних термінів та числових даних. Текст насичений довідковою інформацією. У ньому зовсім немає образних та емоційних висловів. За жанром наведений текст може бути статтею з енциклопедичного словника чи частиною параграфа з підручника географії.

2. Дайте відповіді на запитання.
1. Півострів Крим розташований на півдні України.
2. Півострів омивають Чорне й Азовське моря.
3. Степ займає північну частину півострова.
4. На крайньому півдні півострова до моря доходять хребти Кримських гір. Вони порівняно невисокі й тягнуться уздовж узбережжя на 150 кілометрів. Найвища вершина Кримських гір Роман-Кош заввишки 1545 метрів. Гора Ай-Петрі — найвітряніше місце в Україні, вітер тут дме зі швидкістю понад 50 метрів за секунду впродовж 125 днів на рік.
5. Клімат Південного берега Криму — своєрідний: весна настає в лютому, а плюсові температури тривають понад 200 днів на рік. Це зумовлено тим, що Кримські гори захищають вузьку смугу Південного берега Криму від північних вітрів, а море пом’якшує спеку. Це найтепліший регіон України.
6. Найбільшими містами півострова є Сімферополь, Севастополь, Керч і Феодосія.
7. На півострові Крим розташовані Ялтинський гірсько-лісовий заповідник, Кримський природний заповідник, Карадазький заповідник та заповідник Мис Мартьян.
8. У Криму є 257 річок (найбільшими з них є Салгир і Альма). Усі кримські озера (а їх понад 50) — солоні, серед них Сасик, Сакське та інші.


Коментарі

Всього коментарів: 0