1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний

Вправа 100

ІІ. Виконайте завдання одного із варіантів.

Варіант А. Напишіть опис (5–7 речень) на тему «Постукала осінь до мене в віконце». Використайте епітети, підкресліть їх як члени речення.

На мою думку, дві пори року найбільше дружать між собою — це сонячне літо й золота осінь. Літо гуляє, бавиться до знемоги, але настає втома. Тоді воно простягає для підтримки руку осені. І вдвох вони ще довго гуляють лісами-полями, аж поки золоте літечко махне рукою і піде собі. А жовтокосій осені тоді стає трохи сумно, тому вона й зазирає в сади, парки. І до мене ось постукала у віконце. Я бачу кленові листочки, що вже підмальовані жовтими барвами. А листочки дикого винограду стали вишневого кольору. Дякую тобі, осене, що ти нагадуєш про себе!

Варіант Б. Напишіть розповідь (5–7 речень) на тему «Коли починається осінь». Використайте епітети, підкресліть їх як члени речення.

Важко вловити ту мить, коли починається осінь. Може, це прохолодніші ранки? А може, сутінки, які напливають на людські оселі раніше, ніж влітку? Однак настає той день, коли відчуваєш, що вже відлетіло від нас спекотне літечко, а золота осінь почала свої мандри по лісах, садах, парках. Спершу вона ледь торкається своїм пензликом до листочків, і вони скраєчку прихопляться жовтавим кольором. А деякі деревця відразу розмалює в жовтий колір. Та настає мить, коли золотосяйна осінь починає натхненно малювати все поспіль, не шкодуючи фарб. І можна в гаях і парках побачити листочки і пурпурні, і багряні, і помаранчеві, і блідо-зеленаві. Красуня-осінь прикрашає землю в очікуванні зими.