1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний

Вправа 155

ВАРІАНТ А. Складіть і запишіть чотири складних речення, об’єднаних однією темою – історія вашого міста (села). Два речення мають бути із сполучниковим зв’язком.

Історія Харкова

Достеменно ніхто точно не знає, коли саме з’явилися на нинішній території міста перші поселенці. Одні історики стверджують, що це було ще в XIV столітті, інші наполягають, що це був початок XVI століття. Харків став вважатися містом з 1654 року, і цей рік вважається роком заснування міста. Нині Харків — це великий обласний центр, із кожним роком він розширює свої межі.

ВАРІАНТ Б. Пригадайте й запишіть невелику розповідь (легенду, переказ) про історію вашого міста (села) чи його походження. Використайте в структурі тексту щонайменше два складних речення (одне зі сполучниковим зв’язком, інше – із безсполучниковим).

Легенда про Харка

На початку одного із найбільших проспектів Харкова стоїть монумент козакові Харку (скорочене від Харитон), так харків’яни увіковічили пам’ять про легендарного козака. Про що ж ця легенда? Розповідають, що цей козак заснував хутірець, який так і називали — Харків хутір. Пізніше, коли почали до нього приєднуватися інші поселенці, він все одно звався Харків. Навіть після смерті самого Харка поселення продовжувало носити його назву. Таким чином, ця назва міста збережена з найдавніших часів.