1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний

Вправа 169

Складіть і запишіть невелику казку (одна сторінка). Введіть до тексту діалог. Прочитайте казку своїм батькам та однокласникам.

ХТО ГОЛОВНИЙ

Одного разу серед темної ночі у кімнаті, де спав солодким сном Дмитрик, сталося щось дивне. Його ранець, з яким він щодня ходить до школи, чомусь заворушився, звідти почали вистрибувати підручники, зошити, щоденник, пенал. Вистрибнувши, вони зчинили такий гармидер, що Дмитрик аж сів на ліжку. Раптом серед цього натовпу з’явився незвичайний хлопчик у блакитному картузику, такого він бачив у дитячому журналі.

— Я — Питайлик, — представився хлопчик. — Ти — Дмитрик, учень 5 класу, а це — твої помічники. Тільки щось вони сьогодні багато сперечаються...

— Тут немає сенсу сперечатися, — виступив наперед щоденник, -- я тут найголовніший! Бо без записів домашніх завдань усі інші тут непотрібні.

— Це неправда! — аж підстрибнули від обурення підручники. — Що дадуть Дмитрикові ці записи, якщо нас не буде? Ми тут головні!

Тут озвалася кулькова ручка:

— І що ви всі тут без мене? Я тут головна! Не буде мене, то як можна записати завдання в щоденнику?

— Досить! — сказав Питайлик. — От скажи, Дмитре, кого ти вважаєш найголовнішим? Без кого ти не можеш обійтися?

— Та... без усіх.

— Отож! Шановні мої друзі! Ви всі головні, без вас неможливе шкільне навчання, тому разом допомагайте Дмитрикові вчитися.