1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний

Вправа 517

Сім днів повної свободи, або Як я провів канікули
Кожні канікули — це подія!

План

1. Канікули як перепочинок у роботі.
2. Час проведення канікул планується.
3. Це час, насичений подіями.
4. Час для друзів.
З кожним роком ми частіше починаємо вимірювати час від канікул до канікул. Та це й природно, адже робота в школі передбачає перепочинок. І дуже важливо, щоб цей перепочинок не перетворився на сидіння цілими днями за комп’ютером. Канікули — це завжди подія, бо ми всією родиною плануємо час моїх капікул. Крім поїздки до бабусь-дідусів, ми обов’язково відвідуємо театр, цікаві виставки, концерти. Це зовсім не означає, що я не маю вільного часу для друзів. З друзями ми теж заздалегідь про все домовляємося, і залежно від погодних умов катаємося на скейтах, велосипедах, на санчатах або сноубордах. Канікули для того й придумали, щоб зробити перепочинок корисним і для рідних, і для друзів.

Зупинись, мить, або Одна година мого життя
Я — син України

План

1. Захоплення карате.
2. Карате як мистецтво.
3. Спортивні досягнення.
4. Міжнародні змагання.
5. Перемога!
6. Незабутня мить.
З першого класу я відвідую клуб карате, тренування завжди і напружені, і цікаві, бо тренер нас навчає не лише певним рухам. Він пояснює, що це і мистецтво, і філософія життя. Людина з добрими думками й добрими намірами досягає успіху.
Мені надзвичайно поталанило, що я виграв першість в обласних змаганнях і також на першість України. І ось я — учасник міжнародних змагань. Я, звичайно, дуже переживав, адже 17 країн світу прислали своїх спортсменів, серед них — і мої ровесники. Складні й напружені були змагання, та я став першим. Мені не вірилося. Однак ось цю мить я б зупинив і повторював би за бажанням. Це коли вручали нагороди і ми всі слухали гімн України. Мені хотілося і плакати, і сміятися водночас. Незабутня мить! Я — маленький син моєї України! Як би я хотів ще раз пережити цю годину і мить щастя.

Усе за планом, або Мій робочий день
Учуся бути дорослим

План

1. Спершу нас опікують батьки.
2. Чіткий розподіл часу.
3. Приклад марнування часу.
4. Якщо плануєш — усюди встигаєш.
5. Учуся бути дорослим.
Вважаю, що в житті слід учитися всьому, у тому числі й бути дорослим. Хіба не так? Спершу тебе батьки водять за ручку, граються з тобою, привчають потроху до самостійності. Спершу ми слухаємо, запам’ятовуємо, та настає день, коли ми починаємо самі приймати рішення. Наприклад, як провести свій час. Усе починається з чіткого розподілу часу. Планувати свій час мене навчив тато. Простий приклад. Після школи мені хочеться подивитися мультики, прошу батьків хоч 5 хвилин, потім 10 хвилин щось малюю, 15 хвилин тиняюся по квартирі. Отже, півгодини часу витрачені даремно. Так от, щоб не витрачати даремно час, я зробив розклад на цілий день, там усе розраховано до хвилини. І тоді виявилося, що в мене часу вистачає на все: і на мультики, і на прогулянку, і на спілкування з друзями. «Ти вже як дорослий», — сказав тато. Мені це приємно, бо я вчуся бути дорослим.

Один за всіх, або Мої друзі в школі
Троє нерозлучників

План

1. Мої друзі.
2. Ми всі дуже різні.
3. Час на дозвілля.
4. Прикрі моменти нашого життя.
5. Допомогли Олегові — де наша перемога!
6. Ми завжди разом.
Наш клас дружний, проте найбільше ми дружимо втрьох: Олег, я і Андрій. Часом нас називають «три мушкетери», ми не ображаємося, навпаки — пишаємося цим. Ми всі різні не лише зовні, а й за характером. Мабуть, саме це нас і об’єднує. Олег завжди спокійний, навіть трохи вайлуватий. Андрій — мрійник і винахідник, весь час мріє або малює вигадані ним машини, кораблі тощо. А я — непосидько, мені треба весь час рухатися і щось робити. Знаєте, як нестерпно висидіти на уроці аж 45 хвилин!
Дозвілля ми проводимо разом, нам завжди весело! Ми ще й батьків підключаємо. Проте бувають у нас і гіркі хвилин. Минулої чверті Олегові поставили 4 бали з математики, ми всі разом підійшли до вчительки і попросили її поки що не ставити оцінку. Одним словом, ми кілька днів навіть гуляти не ходили, а «натаскували» Олега: пояснювали, писали, перевіряли... Олег переписав контрольну на 8 балів!
Отакі ми друзі! Недаремно нас ще називають нерозлучниками, бо ми завжди разом: і після уроків на прогулянці, і в навчанні.

Поки всі вдома, або Вихідний день у нашій сім'ї
Моя родина найкраща!

План

1. Що таке вихідний?
2. Упродовж тижня всі працюють.
3. Суботні клопоти.
4. Неділя.
5. Моя родина найкраща!
Що таке вихідний? Ясна річ, що найперше — це поспати. Але ж не до 12 години, поспати — цс на 1,5-2 години більше, і все.
У нашій родині до вихідних готуються заздалегідь. Тато з мамою вважають, що ми всі працюємо: вони на роботі, а ми з сестрою в школі. Тож перепочинок потрібен усім, а нам ще слід і уроки підготувати на понеділок.
У суботу дружне і швидке генеральне прибирання оселі. Коли працюють усі, тоді це швидко виходить. Далі так само дружно — у магазин, на ринок, на кухню готувати страви. Ще залишається багато вільного часу, який витрачаємо на свій розсуд.
Неділя! Ось вона! Минулої ми були в парку атракціонів, цієї — заплановано екскурсію на висоту Конєва і відвідування музею, наступної неділі заплановано похід до лісу з наметами, провіантом на цілий день. Моя родина найкраща, бо ми дружно все робимо самі, і нам у гурті цікаво, ще й наших однокласників часом запрошуємо з собою.