1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний

Вправа 526

I.

Відзначання Дня матері в нашій школі

День матері припадає на другу неділю травня, тому в усіх є час підготуватися до цього величного свята. Так у школі №1 містечка Зіньків на це свято старшокласники запросили своїх матусь. Директор школи підтримала ініціативу школярів. Зустріч була призначена на 6 годину вечора. Біля входу матусь чекали святково одягнені школярі, вручали їм квіти і запрошення. Крім концерту, діти, кожний зокрема, вітав свою неньку віршиком, піснею, промовою. Урочиста частина завершилася святковим столом, який накрили й приготували страви самі учні. Невимушена атмосфера сприяла святу. Сподіваємося, що ініціативу підтримають інші школи.

Допомога учнів бібліотеці

На початку навчального року в усіх країнах світу відзначають День бібліотек. Нібито усі й знають про це, проте не завжди відзначають. Учні гадяцьких шкіл на Полтавщині вирішили організувати цей день по-особливому. У підготовці до цього дня було розроблено план проведення Дня бібліотек і узгоджено всі необхідні заходи по всіх школах міста Гадяча. Керував усією підготовчою роботу і проведенням заходів завідуючий методичним кабінетом Мусійчук О. Д. У ході заходів цього дня були відвідані шкільні та районні бібліотеки, подаровані зібрані школярами книжки, бібліотекарі проводили різні вікторини, конкурси всезнайок. Також до проведення цього дня залучили спонсора — Гадяцький молокозавод, який кожній шкільній бібліотеці подарував набори довідкової літератури та енциклопедії.

Таємниці лісу розкриваються в поході

Про наші ліси написано багато, проте набагато приємніше не знайомитися з літературою, а на власні очі бачити й розгадувати таємниці лісу. Тож учні харківської школи №169 подружилися з лісничим і попросили його розповісти про ліс. Володимир Петрович Загоруйко з радістю погодився, проте відразу ж запропонував зробити це, організувавши похід у ліс за всіма правилами. 25 травня такий похід було організовано. Учні довідалися, як визначати сторони світу, розрізняти голоси птахів, спостерігали як пернаті влаштовують свої гнізда. Найбільшу цікавість в учнів викликала тема «їстівні рослини в лісі», особливе здивування й захоплення було від трави, відомої ще за часів Київської Русі — сниті. Колись її засолювати замість капусти, а зараз можна додавати в суп або борщ. Вона має тонкий пряний присмак. Насамкінець діти, повертаючись із походу, взяли усе те сміття, яке дикуни полишили після себе. Дружба з лісничим не припиняється. Попереду — цікаві плани.

Відвідання виставки

Учні 5 Б класу із селища Білухівка, що на Полтавщині, відвідали виставку «Майстри рукоділля», що була організована й проведена з 28 по 30 квітня в Будинку культури селища. Це була перша виставка народних умільців. І як же були здивовані школярі, коли, читаючи підписи під роботами уміль ців, натрапляли на знайомі імена. Вони побачили роботи з плетіння макраме, кошики з лози, ліплення із солоного тіста, вишивання. Та все ж несподіванкою для учнів були ікони, вишиті Надією Павлівною Оситняг — учителькою їхньої школи, та різьблення по дереву Майстренка Павла Миколайовича — учителя праці їхньої ж таки школи. Деякі умільці тут же на виставці проводили майстер-класи з плетіння макраме, виготовлення ляльки-мотанки тощо. Багато дітей виявили бажання займатися якимось рукоділлям. На це зважила директор Будинку культури і пообіцяла всіляку підтримку.

Вечір відпочинку

Цікаву традицію почали відроджувати у Васильківській школі №1, що на Київщині. Колись у школі двічі на місяць, особливо до значних свят і знаменних подій, крім традиційного концерту, організовували вечори відпочинку. Вирішили такий вечір відпочинку провести 1 квітня — щоб і смішно, і весело було. До того ж у просторому залі розставили й накрили солодощами столики, тому кожен із присутніх був і гостем, і учасником. Ідею втілили в життя Марія Потапівна Дудник (колишня вчителька цієї школи, а нині пенсіонерка) і активісти школи — Скрипальська Лариса, Тригуб Павло, Десняк Олена, Шатило Максим та Заремба Ігор. Перше проведення такого вечора дуже всім сподобалося, тому традицію буде продовжено.

Спортивні змагання

Великий спорт починається з малого, а точніше з найменших його учасників. Усім відомо, що набирає обертів популярність футболу, ним починають захоплюватися навіть малюки в дитячому садочку. У школі № 98 м. Києва успішно працює секція з футболу та легкої атлетики. Так 15 травня в межах шкільної спартакіади відбулися районні змагання шкіл Дзержинського району. Стадіон гостинно привітав усіх учасників і вболівальників прекрасним зеленим полем, охайними й чистими місяцями для глядачів. Першість з легкої атлетики в командному заліку отримала школа № 51, друге місце — ліцей №149, третє — гімназія № 6.
Після завершення змагань з легкої атлетики відбулися товариські футбольні матчі між школами №№ 169, 171, 98, 95. Перемогу отримала дружба!

Футбольний матч

Футбольний матч найпривабливіший тоді, коли стаєш його учасником не на полі, а перебуваючи на трибуні глядачів. Так керівник футбольної секції школи № 58 м. Харкова Черкас С. В. вирішив показати своїм юним гравцям, що то значить великий футбол і організував похід на зустріч їхньої улюбленої команди «Металіст» з київським «Динамо». Зустріч відбулася 26 вересня у Харкові на стадіоні «Металіст».
Гра була вирішальною, по-дорослому вболівали юні футболісти за свою команду. І незважаючи на нічию, вихованці Черкаса Сергія Васильовича були дуже задоволені, адже вони не тільки вболівали, вони дивилися красиву гру фаворитів нинішнього чемпіонату України.

Заняття шкільного гуртка

У середній школі в с. Баранові на Харківщині успішно працює гурток вишивальниць. Взялася за його організацію місцева жителька, відома в Україні вишивальниця Панасюк Таїсія Іванівна. Вона так зуміла організувати роботу, що вишиванням захопилися навіть хлопчики. Нещодавно один із них Пилипенко Андрій став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Золота голка». Заняття гуртківців цікаві не лише вишиванням, тут проводиться своєрідна краєзнавча робота. Таїсія Іванівна розповідає про звичаї, обряди, символіку візерунків, щоб кожна вишита річ була вишуканою і несла людям духовну насолоду.

Облаштування шкільного музею «Слобожанська оселя»

У школі № 150 міста Харкова обладнали шкільний етнографічний музей. Назва «Слобожанська оселя» підкреслює, що експонати, зібрані для музею, саме із Слобожанщини. Юні краєзнавці разом з учителями Яковенко О. Д. та Пелих А. О. провели кілька походів, мандруючи вздовж Сіверського Дінця селами Харківщини. У населених пунктах вони зупинялися, розпитували людей про минувшину. Люди з радістю розповідали, а також дарували екс-понати старовини. Сьогодні активісти краєзнавчих походів Артюх Микола, Селюх Світлана, Гончаренко Марина та Коваленко Денис залюбки проводять екскурсії. У музеї-кімнаті обладнана піч, лежанка, дитяча колиска, на стіні мисник, є скриня, лава, прядка і, звичайно ж, покуть з образами. Кожна деталь інтер’єру — це й історія минувшини, і історія колишніх власників.

Зустріч із відомим поетом

Гостем поетичної студії «Пролісок» у гімназії № 6 міста Кіровограда став відомий в Україні поет В’ячеслав Романовський. Керівник студії Лемех Алла Миколаївна представила гостя учням. А далі пішли цікаві розмови, обговорення, питання й відповіді. Студійцям цікаво було дізнатися про нові твори В’ячеслава Андрійовича, а він залюбки слухав твори юних поетів: Моторної Зої, Кулібаби Ірини, Білостоцького Андрія, Яковенка Антона і багатьох інших. Насамкінець подарував свої твори для студійної бібліотеки. Зустріч була корисна ще й тим, що Шарів Валентина цього року стала переможцем МАН, а тема її роботи була присвячена поетам Слобожанщини, про що вона теж розповіла присутнім. Традицію зустрічей з відомими поетами буде продовжено.