1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний 2018 рік

Вправа 151

ВАРІАНТ А. Запишіть не менше 8 назв різних овочів і фруктів зі зменшувально­-пестливими суфіксами. Складіть і запишіть п’ять речень з дібраними словами. Поясніть, якого забарвлення надали ці слова реченням.

Яблучко, сливка, грушка, вишенька, картопелька, бурячок, цибулька, квасолька.
Яблучко в руках черниці було таке рум’яне, соковите, що Білосніжці одразу захотілося його з’їсти.
У краницю падали грушки й, охолоджуючись, ставали ще смачнішими. Темно-червоні вишеньки манили око, і ніхто не проходив байдуже мимо деревця. Картопелька цього року вродила добре. Цибулька попускала зелені стрілки й просилася в землю.

ВАРІАНТ Б. Запишіть не менше 8 назв різних овочів і фруктів зі зменшувально­-пестливими суфіксами. Напишіть невеликий текст (5–7 речень) на тему «Влітку на городі», використавши деякі з дібраних слів. Поясніть, чи надали ці слова вашому тексту емоційного забарвлення й виразності.

Помідорчик, огірочок, редисочка, капусточка, лимончик, абрикоски, пастерначок, кавунчик, динька, смородинка, черешенька.

Влітку на городі

Влітку на городі — розкіш. Нарвав огірочків, помідорчиків, редисочки, цибульки — і салат готовий. А ось ростуть картопелька, капусточка, морквочка — це буде на смачний український борщ. Наспів уже й повний десерт — кавунчики, диньки, черешеньки, смородинка. Багата наша земля, родить на ній і солодке, і гірке, і кисле. І особливо добре все це смакує, коли й сам доклав рук до того, щоб усе на городі вродило рясно.

« Назад Вперед »