1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний 2018 рік

Вправа 239

Напишіть твір­розповідь (0,5–1 сторінка) у художньому стилі на одну з поданих тем. Попередньо визначте основну думку висловлення та складіть його план. Доберіть заголовок.

Зупинись мить, або Одна година мого життя

Мить тріумфу

Місяць тому ваш класний керівник запропонував нам узяти участь у підготовці проекту «Наші славні земляки». Ми спочатку здивувалися — які в нас тут герої? А коли почали працювати, здивувалися ще більше — скільки навколо нас видатних людей було і є!

Спочатку ми об’єдналися в групи. Одні пішли в бібліотеку за матеріалами, інші — до краєзнавчого музею. Хтось узявся малювати газету, хтось — робити фотографи. А я пообіцяв зробити відеопрезентацію проекту. Довго довелося посидіти, щоб якнайкраще розмістити все, підібрати ілюстрації, відповідну музику. Довелося залучати своїх рідних — тата, старшу сестру та тітку.

І ось настав цей день. Я вивчив усі свої слова, але дуже хвилювався. Чи не зіб’юся, чи техніка не підведе. Адже на класній годині будуть гості — ветерани війни та праці, місцевий поет, прабабуся однієї нашої учениці — мати-героїня.

Продзвенів дзвінок. Ми вже за столами, святкові, схвильовані. Класний керівник говорить вступне слово-привітання й запрошує мене до мультимедійної дошки. А в мене ноги підгинаються, руки дрижать, язик не слухається. От, думаю, осоромлюся зараз. Поглянув навкруги — а всі так доброзичливо, підбадьорливо на мене дивляться.

Почав я бадьоро, захопився розповіддю, показую все, що знайшли мої товариші, навіть про хвилювання забув. І ось раптом — клац! Вимкнулося світло. У мене все так і похололо всередині. Що робити? Думав-ду-мав, схопив ноутбук, від’єднав від мережі, налаштував (адже він може працювати й на батарейках) і провів презентацію до кінця, тримаючи
його в руках. Отямився тільки тоді, коли всі дружно зааплодували. Ось вона, моя мить тріумфу! Я впорався із завданням і знайшов вихід зі скрутної ситуації!

План

1.    Пропозиція класного керівника.
2.    Робота над проектом.
3.    На класній годині.
4.    Неприємна ситуація.
5.    Вихід знайдено!