1. Домашні завдання
  2. 5 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний 2018 рік

Вправа 34

ВАРІАНТ А. Напишіть невеликий твір­-опис (5–7 речень) на тему «Криниця», використовуючи прикметники для змалювання криниці та води. За потреби скористайтеся довідкою.

КРИНИЦЯ

На краю села, де живе моя бабуся, стоїть криниця. Викопали її дуже давно, кажуть, ще за козацьких часів. Була вона глибокою, з чистою студеною водою. Потім замулилася, похилилася. Подорожні шкодували, що не можна тепер напитися свіжої водиці, відпочити.

Якось жителі села вирішили поновити криницю — розчистили її, зробили новий зруб, посадили калину, поставили лавочку.

Тепер криничка радує око своїм новим виглядом і чистою водою.

ВАРІАНТ Б. Доберіть 3–5 прикметників для опису погляду мами (тата, бабусі, дідуся). Складіть із цими словами і запишіть твір­-мініатюру (5–7 речень) на тему «Мамині очі» («Очі бабусі», «Погляд дідуся»).

МАМИНІ ОЧІ

У моєї мами добрі сірі очі. У їх кутиках, коли вона сміється, збираються промінчики-зморщечки. Як мама одягає блакитну сукню, очі стають блакитнуватими, а коли темну — очі теж темніють. Якщо ж мама бачить якесь неподобство — зламане деревце, покинуте сміття, очі в неї робляться сталево-сірими. Так матуся гнівається.

Я люблю, коли мама посміхається, тоді її очі випромінюють таке добро, таке тепло, що всім стає гарно й затишно на душі від її погляду.