Вправа 567

І. Прочитайте твердження (тези). Доберіть переконливі аргументи, за допомогою яких можна було б довести кожне з них.
1. — Сучасній людині часто доводиться користуватися словниками. Слова у них розташовані в алфавітному порядку. Тому, щоб швидко знайти потрібне, необхідно знати алфавіт.
— Списки в класних журналах, журналах інструктажів, гуртків, учасників екскурсій та інших укладаються в алфавітному порядку, і знання алфавіту потрібне, щоб знати, коли буде твоя черга, де знаходиться твоє прізвище і чи є воно взагалі в списку.
— Без знання алфавіту не обійдешся в бібліотеці, адже серед моря книг можна розгубитися й загубитися.

2. — Пропускаючи уроки, учень пропускає навчальний матеріал, може потім відставати в навчанні.
— Людина вибивається зі звичного ритму життя, потім їй важко звикати.
— Пропускаючи заняття в школі, пропускаєш і цікаві заходи, конкурси, не володієш погрібною інформацією, можеш навіть утратити друзів.

3. — Навчання — це праця кожного школяра. Але в житті е ще багато такого, що потрібно робити. Адже батьки теж втомлюються, тому частину домашніх клопотів треба взяти на себе.
— Якщо домашню роботу розподілити між членами родини, з’явиться більше часу для спілкування, спільного відпочинку, корисних розваг.
— Домашнє господарство — це спільне надбання всієї родини. Діти в силу своїх можливостей здатні поліпшити добробут сім’ї, допомагаючи батькам на городі, вирощуючи худобу, готуючи їжу чи прибираючи в кімнаті.

4. — Правда буває різною. Якщо ти допустив помилку, побачив її, відчув неправильність своїх дій — краще сказати про це батькам, адже рано чи пізно все виявиться, і рідним буде прикро.
— Перш, ніж говорити правду, слід подумати, чи вона потрібна, чи піде на користь тобі й людям, чи, навпаки, образить.