1. ДЗ
  2. 6 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний (російська мова навчання)

Вправа 23

Іноземним туристам добре було б проїхати всю Україну — від Ужгорода, Мукачева, Чернівців через Львів, Київ, Дніпропетровськ до Харкова й Донецька. В Україні багато красивих великих міст і маленьких містечок, які варто відвідати. Чому ж саме їх? А ось послухайте...

На мою думку, найкрасивішим містом в Україні е Львів. Щоправда, раніше мені найбільше подобалися Київ, Харків і Ялта, бо там ми з батьками бували найчастіше. Але коли бабуся вперше привезла мене до Львова, я зрозуміла, що такої чудової архітектури не бачила ніде. Старовинні будинки, велич соборів, дивовижний Оперний театр — усе це так мене вразило, що я не стримала захоплення і вигукнула: «Я хотіла б тут житии Не подумайте, що я не люблю своє рідне місто, воно гарне і затишне, але Львів — це щось незвичайне! І люди тут такі привітні, до моєї бабусі всі зверталися «пані», а в транспорті чоловіки поступалися їй місцем, хоч вона ще зовсім не стара. Це мені сподобалося.

Потім ми поїхали в Закарпаття. В Ужгороді ми відвідали старовинний замок і етнографічний музей просто неба. Там зібрані хати, у яких жили люди два-три століття тому, у хатах старовинні меблі й посуд, рушники й одяг, килими та ковдри — усе, чим користувалися люди колись. А посеред цього музейного села височіє дерев’яна старовинна церква, і в ній навіть правлять служби. Далі наш шлях прямував до давнього міста Мукачева. Там ми відвідали величезний таємничий замок Паланок! На високій горі збудована неприступна фортеця, яку не могли захопити ніякі загарбники. Коли ми поверталися додому, то завітали до бабусиної подруги у «файне місто Тернопіль». Це місто насправді дуже затишне. Його прикрашає велике мальовниче озеро, кілька старовинних храмів, тінистих парків. Тернопіль дуже гарне місто, хоч і не таке велике, як Львів.

Повідомити про помилку