Контрольна робота 1

Стр.10

Контрольна робота 1. Варіант І

1. Б.

2. Б.

3. А.

4. Г.

5. В.

6. В.

7. 1 - Б, 2 - Г, 3 - А, 4 - В.

8. Кругообіг речовин. Збільшення біологічної продуктивності водойм (є кормом для риб). Беруть участь в утворені рельєфу. Формують корисні копалини (вапняк). Ювелірні прикраси. Місця існування риб.

Стр.11

9. 1 - Б, 2- Г, З -А, 4 -В.

10. Знищують комах - шкідників рослин. Небезпечні для життя тварин і людини (отруйні). Кліщі - перенощики небезпечних хвороб Збудники хвороб.

11. Метелик-тіло видовжене, крила - придатки грудей. Голова несе пару антен. Груди несуть ходильні ноги. Крила великі. Черевце видовжене, складається з десяти сегментів. Медуза - тіло має радіальну симетрію. Тіло має форму парасольки, на нижньому боці рот та щупальця.

12. П'явка - передній та задній кінець тіла має присоски. Ротова порожнина має хітинові щелепи для прорізання шкіри. Кровоносна система редукована. Паразити. Ставковик - тіло вкрито черепашкою з вапняку для захисту тіла. Для прикріплення до рослин - має ногу. Слиз дозволяє ковзати. Рот з язиком і зубцями для перетирання їжі. Черевоногі.

Стр.12

Контрольна робота 1. Варіант II

1. А.

2. Б.

3. Г.

4. Б.

5. Г.

6. В.

7. 1 - Г, 2 - А, 3 - В, 4 - Б.

8. Кругообіг речовин. Збільшують продуктивність водойм. Є кормом для риб. Корисні копалини (вапняк). Ювелірні прикраси з коралів.

Стр. 13

9. 1 - Б, 2-В, 3-А, 4-Г.

10. Отруйні (павуки). Перенощики хвороб (кліщі) Збудники хвороб (коростяний кліщ). Павутиння павуків ловить мух.

11. Метелик - пристосування до польоту, крила прикріплені до грудей. Ротовий апарат сисного типу пристосування до живлення. Черевце видовжене, на останніх сегментах статеві органи.

П’явка - передній та задній кінець тіла має присоски. Ротова порожнина має хітинові щелепи для прорізання шкіри. Кровоносна система редукована. Паразити.

12. Медуза - тіло має радіальну симетрію. Тіло має форму парасольки, на нижньому боці рот та щупальця.

Ставковик - тіло складається з голови, тулуб і ноги. Тіло покрито черепашкою. Тулуб покритий мантією.