Контрольна робота 4

Варіант І

1. В.

2. Б.

3. А.

4. А

5. Б.

6. В

7. 1 — Г. 2 — В, 3 — А, 4 — Б.

8. Визначення межі своєї ділянки для полювання через маркірування території. На своїй території тварини будують свої домівки, проводять шлюбні ігри

9. 1 — Б, 2 — В, 3 — Г, 4 — А.

10. Прагнення дізнаватися щось нове, маніпуляція предметами у вигляді гри. А також для багатьох тварин — боротьба за страхом

11. Жук — агресивна поведінка тільки під час шлюбних ігор за допомогою рогів, можуть штовхатися, захищатися, якщо жука сполохнути він грізно відкриває щелепи.

Ведмідь — проявляє агресивну поведінку для встановлення ієрархії (щоб показати хто головний). Комфортна поведінка — купання, валяння та можуть чухати спіну.

12. Харчова поведінка білки — збирання горішок та заготовлення їжі на зиму Територіальна поведінка — живуть на деревах, індивідуальні зони не виражені.

У дятла територіальна поведінка не сильно виражена, поодинокі птахи. При появі чужинця видають звуки. Харчова поведінка — різноманітна їжа (жуки, рослини, п'ють сік дерев).

Варіант II

1. А

2. Г

3. Г.

4. А.

5. А.

6. Г.

7. 1  -Б, 2 — А, 3 — Г, 4 — В.

8. Підтримка тіла тварини у чистоті, відповідно дотримання санітарних правил зменшує кількість хвороб чи паразитів.

9. 1 — А, 2 — Б, 3 — Г, 4 — В.

10. Витрачання «надлишкової енергії». Тренуванням молодої особини. «Практика» для дорослої особи. Розвиває інтенсивно інстинкти.

11. Жук — захист за допомогою рогів та підчас парування. Якщо жука сполохати, він грізно відкриває щелепи. Ведмідь — маркування території (територіальна поведінка). Захисна поведінка — тихо йде, зупиняється, нюхає, прислухається або навмисно ламає гілки, вигукує звукові сигнали.

12. Харчова поведінка білки — активно шукають у день, частину з’їдають, частину ховають — запас на зиму. Харчова та пошукова поведінка дятла — відшукують їжу в корі дерев на стволах, гілках. Пошукова — досліджують кору дерев, коли бачать людину — ховаються за стовбур і виглядають.