Контрольна робота 5

Варіант І

1. В.

2. Б.

3. А.

4. А.

5. Б.

6. Г.

7. 1 — В, 2 — Г, 3 — А, 4 — Б.

8. Охорона водойм передбачає контроль над стічними водами, промисловими викидами, очищення берегів від заболочення та заростів, охорона риб та водоплавних птахів від браконьєрів.

9. 1 — Б, 2 — В, 3 — А, 4 — Г.

10. Перевірка підприємств та встановлення фільтрів для викидів. Зменшення викидів від автомобілів — перехід на газ, біопаливо, електромобілі, системи Євро-5, Євро-6. Заборона палити листя, сміття.

11. Червона книга України — книга до якої занесені види росли та тварин, які знаходяться під загрозою зникнення. Ссавці: Ведмідь бурий (вирубування лісу, браконьєрство) Кіт лісовий (скорочення площі лісів, загибель від мисливських псів) Вечерниця велетенська (зменшення площі лісів, зниження чисельності комах).

12. Національний природний парк — це природно заповідн об‘єкт, основною метою якого є охорона, рекреаційна дослідна діяльність, що спрямована на збереження ландшафту. У нац.. природному парку дозволено рекреаційна діяльність та частково господарська. Шацьки нац..пр.парк, Гуцульський нац. пр.парк, Карпатський нац., пр. парк.

Варіант II

1. Б.

2. Г.

3. В.

4. Г.

5. В.

6. А.

7. 1 — Б, 2 — Г, 3 — А, 4 — В

8. Охорона деревних порід від вирубування, пожеж. Оновлення та насадження молодих порід. Боротьба із шкідниками чи паразитами.

9. 1 — Г. 2 — В, 3 — Б, 4 — А.

10. Зменшення розоруваності. Зменшення висушуваності земель, яка призводить до засолення. Внесення добрив, сівозміна. Закріплення гумусного шару від вивітрювання.

11. Червона книга України — книга до якої занесені види росли та тварин, які знаходяться під загрозою зникнення. Лелека чорний — деградація місць гніздування, меліорація лісових угідь. Балабан — скорочення кормової бази, нелегальний відлов самок. Дятел біло-спинний — вирубка лісів.

12. Заповідник — це природно-охоронний об'єкт, основною метою якого є охорона, наукова, дослідна діяльність, яка спрямована на збереження певного природного об’єкту. У заповіднику заборонена господарська діяльність. Заповідники: «Дунайські плавні», Уманський, «Медобори», Ялтинський , Поліський заповідник.