1. Домашні завдання
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 127

Складіть і запишіть жартівливу розповідь про те, як ви з однокласниками (або удвох із товаришем чи подругою) готувалися до контрольної роботи. Використайте деякі з поданих фразеологізмів (на вибір), дієслова в них уживайте у формі минулого часу однини або множини.

Бити байдики; гріти чуба; зціпити зуби; бути на сьомому небі, задирати носа; ламати голову; тинятися з кутка в куток; справляти охи; ловити мух; у душі тішитися; відчути крила за плечима; і за холодну воду не братися; палець об палець не вдарити; високо тримати голову.

РОЗПОВІДЬ

Сьогодні я і Сергійко, мій однокласник і вірний друг, добре погріли чуба. До обіду ми просто били байдики: ходили до лісу, лазили по деревах, ганяли по лузі. І тут Сергійко якось згадав, що завтра — контрольна робота з математики, а ми ж і за холодну воду не бралися, ще ж і пальцем об палець не вдарили. Бігом додому. Дорогою я справляв «охи – ахи», а друг високо тримав голову. Він на уроках не ловив мух, як я і, мабуть, у душі тішився, що на підготовку не потрібно буде багато часу. Від такого почуття відчував крила за плечима, але носа не задирав, а говорив, щоб я забув вдома про футбол, зціпив зуби і терпляче вислуховував його пояснення. Оце справжній друг!

Довго ламав же я собі голову над тими задачами та правилами, що їх терпляче пояснював мені Сергійко. Повірте, я просто був на сьомому небі, коли все це закінчилося.