1. Домашні завдання
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 137

Перепишіть речення, визначте й підкресліть у них граматичні основи. Укажіть речення, у яких присудок виражений складеною формою майбутнього часу. Зверніть увагу на місце допоміжного слова бути стосовно неозначеної форми дієслова.

1. Я буду щоночі літать (складена форма) на Вкраїну.

2. Над Дніпром журавлі будуть знову вітать (складена форма) в Україну… І в садах солов’ї щебетать будуть (складена форма) вільно, невпинно.

3. Я рідним полем завжди буду йти (складена форма).

4. Ти будеш до скону ходити (складена форма) стежками дитинства свого.

5. Як запізнишся до праці, то будеш саму воду сьорбати (складена форма).

6. Налякали щуку, що в озері її топити будуть (складена форма).

 

Поясніть, як ви розумієте вислів ходити стежками дитинства. У відповіді вживайте дієслова майбутнього часу.

За вікном сонячний зимовий день, а я сиджу і мрію про те, як влітку поїду з батьками до бабусі в гості. Вона зустрічатиме нас на лавочці перед хатою, говоритиме ласкаві та привітні слова і зразу ж запросить до столу.

Ми будемо довго говорити, але мені захочеться сходити на річку. Бабуся проводжатиме до кінця городу і все наказуватиме, щоб я далеко не запливав та довго не купався. Звичайно, я послухаю бабусю. Просто пройду стежкою, що біжить розквітлим лугом, вдихну пахощів різнотрав’я, погляну на річку, на верби, що купають свої довгі зелені коси у теплій воді. Викупаюся, ляжу на пісок, дивитимуся в ясне літнє небо і слухатиму тишу, таку незвичну після міської метушні.

Потім повертатимуся додому і, мабуть, думатиму про те, як це добре, що є рідненька бабуся, є річка, є стежина, яка мене, уже дорослим, знову проведе в дитинство.

Повідомити про помилку