1. Домашні завдання
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 172

Складіть і розіграйте діалог між семикласницею та ії п’ятирічною сестричкою, які сплять в одній кімнаті. Малій наснився страшний сон. Мета старшої сестри — заспокоїти дитину, пояснити, що причина сновидінь — відеофільми-«страшилки». У репліках уживайте подані в рамці словосполучення та речення.

Мені привиділося (здалося, наснилося, примарилося). Мене трусило (тіпало). Усередині похололо. У голові шуміло. Від страху заціпило. Запаморочилося в голові.

 

Діалог

— Наталко, Наталко, прокидайся швидше!

— Що трапилося, сестричко, що ти розбудила мене серед ночі?

— Мені наснився такий страшний сон, що ти не повіриш! Привиділося, що у нашу кімнату вриваються страшні монстри. У мене все затрусилося і похололо всередині, коли побачила, як вони виламують вікно, двері та із роззявленими ротами почали наближатися до мене. Від страху все заціпило, що я не могла ні слова сказати, ні рукою поворухнути. З переляку хочу закричати — і прокинулася. І досі в голові паморочиться.

— А що ти ввечері дивилася?

— Світлана, моя подруга, порадила фільм «Страшилки». Так я цілий вечір і просиділа за комп’ютером.

Там Зак, головний герой, після смерті батька переїжджає з мамою із Нью-Йорка в глухе містечко. По сусідству з ним мешкає письменник, який пише книжки про усяких монстрів. Хлопцеві захотілося проникнути в будинок письменника, і там Зак випадково звільняє з ув'язнення героїв усіх його книжок. Що після цього почало творитися в містечку!

— Ніночко, заспокойся! Я ж тобі казала, щоб ти перед сном не дивилася таких жахів. Ти ще мала, сприймаєш усе за правду, запам’ятовуєш, а тоді вночі починається все оживати. Послухайся мене і не дивися більше такого. Тепер давай спати, а то проспимо і сніданок.

— А можна я тебе обійму, а то мені ще й досі страшно?

Повідомити про помилку