1. Домашні завдання
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 192

Прочитайте. Визначте дієприкметники, з’ясуйте рід, відмінок і число кожного. Випишіть дієприкметники, поставивши їх у початковій формі.

1. Оце посаджена (ж. р., Н. в., одн., поч.. ф. — посаджений) рядами тополя чорна, або ще її звуть українська.

2. Давні греки були переконані (Н. в., мн., поч.. ф. — переконаний), що тополя благотворно впливає на самопочуття і настрій людини.

3. Здаля виглядає із балки тополя, як зламаний (чол. р., Н. в., одн., поч.. ф. — зламаний) спис.

4. Тополя шепоче у вікна відчинені (Н. в., мн., поч.. ф. — відчинений).

 

Які художні твори про тополю вам відомі? У відповіді вживайте дієприкметники оспіваний, описаний, пояснений, розказаний, ставлячи їх у потрібній формі.

Тополя — символ дерева життя; оберіг українців; символ рідної землі, свободи, України; дівочої та жіночої краси, стрункості, гнучкості, смутку, самотності.

Образ тополі оспіваний у народній баладі «Ой чиє ж то жито…», баладі Т. Г. Шевченка «Тополя», ліричній пісні українського поета-пісняра Ю. Рибчинського «Три поради» («Не рубай тополю коло хати…), описаний у поезіях П. Г. Тичини «Тополі арфи гнуть», «В темряві ночі тополі тріпочуть», «Здаля сміялась струнка тополя». До образу тополі звертався і В. Симоненко в поезії «Лебеді материнства»: «І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі…».

Цей образ змальований у роботі художника Клода Моне «Прогулянка луками Аржантея» та етюді Т. Г. Шевченка «Тополя».

Повідомити про помилку