1. ДЗ
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 275

Вправа 275.

Прочитайте. Визначте дієприслівники, з’ясуйте час і вид кожного.

Праворуч і ліворуч даленіли гірські схили. Сонце сіло, розпросторивши (мин. ч. док. вид) на прощання яскраве проміння. Знизу манить, піднімаючись (теп. ч., недок. вид), запах листя і хвої.

Чому люди не можуть жити в мирі та спокої, як ці гори? Усе на світі — енергія. Дрова, згорівши (мин. ч., док. вид), віддають енергію Сонця, яку вони збирали все життя. Люди живуть, гріючись (теп. ч., недок. вид) біля вогню, харчуючись (теп. ч., недок. вид) дичиною або вермішеллю, але духовну енергію черпають зовсім з інших джерел.

Увага! Жирним курсивом виділено дієприслівники. Час і вид кожного записано після слова в дужках.

Як ви розумієте вислів духовна енергія? Звідки, на вашу думку, можна її черпати? Звідки черпаєте духовну енергію ви?

Готуючись до виконання цього завдання, я знайшов у Інтернеті цікаве висловлювання чудового українського письменника Григора Тютюнника: «… ідеалом для мене завжди були й залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших її виявах». Я думаю, що саме ці внутрішні життєві сили і є духовною енергією, яка примушує нас не ганяються за матеріальним благополуччям. Саме вона вирішує, куди ми направляємо наші фізичні, емоційні і розумові ресурси. Для розвитку духовної енергії потрібно, на мою думку, усвідомити саме такі цінності.

Спостерігаючи за людьми, які мене захоплюють і надихають, я намагаюся зрозуміти, чим вони живуть, у чому їхня духовна сила. Думаю, що саме від них я і черпаю духовну енергію.

Повідомити про помилку