1. ДЗ
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 297

Вправа 297

ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ

Прочитайте. У формі простого плану викладіть послідовність дій, виконаних майстринею в роботі над вишиванням карти. Не названі в тексті дії домисліть.

ДИВІТЬСЯ, ЦЕ НАША УКРАЇНА!

Коли люди бачать роботи Тетяни Протчевої, у них теплішає на душі. Вишивані краватки до ділового костюма популярні не тільки серед високопосадовців, їх охоче одягає молодь: студенти і старшокласники. У створених майстринею вишиванках приємно, комфортно. Для людей будь-якого віку її вишивка — і оберіг, і радість.

Давні традиції Тетяна поєднує з новими технологіями. Візерунки розробляє на комп’ютері, який схему орнаменту розкладає на 487 відтінків кольорів. А от за основу своїх робіт майстриня бере давні узори з домашнього архіву своєї мами.

Презентуючи нашу культуру на зарубіжних виставках, майстриня зрозуміла, що іноземці не знають, де наша країна на карті.

Тому вишила… карту України.

Головний інженер Інституту картографії радо подарував Тетяні ідеально вивірену карту, яку вишивальниця відтворила в масштабі 1 2,5 000 000.

Карту України вигаптовано червоно-чорними нитками, оздоблено 140 каменями Сваровські та звичними для українських декоративних виробів китицями. Великим каменем Сваровські позначено Київ, меншими — регіони, блискучим камінням карту прикрашено по контуру. Карту майстриня вишила люрексовим шовком, який світиться в темряві, написи зробивши латиницею.

Нещодавно майстриня удосконалила свій проєкт, вишивши QR-код, що дозволяє за допомогою Інтернету прослухати запис гімну України.

Карта — проєкт не комерційний, а іміджевий. Вишивальниця не хоче розлучатися зі своїм витвором, охоче демонструючи його на зарубіжних виставках.

Визначте речення, ускладнені дієприслівниковими зворотами.

Увага! Дієприслівникові звороти виділено жирним курсивом і підкреслено.

Визначте тему й головну думку тексту. З’ясуйте його стиль, свою думку доведіть.

Тема: розповідь про збереження народного мистецтва, зокрема вишивання, як однієї з ланок української національної духовності, морально-етичної та матеріальної культури.

Ідея: оспівування любові до України крізь призму творчості художниці Тетяни Протчевої.

Текст написаний у публіцистичному стилі. Мова і формулювання орієнтовані на широкий загал, подані точні найменування, які поєднані з емоційно-експресивною образністю. Текст за жанром дуже близький до нарису.

Чи можна сказати, що карта України стала улюбленим витвором вишивальниці? З чого можна зробити такий висновок?

Звичайно, можна сказати, що карта України стала улюбленим витвором вишивальниці. З тексту зрозуміло, з якою любов’ю художниця виконувала свою роботу: карту України вигаптувала червоно-чорними нитками, оздобила 140 каменями Сваровські та звичними для українських декоративних виробів китицями. Київ позначила великим каменем Сваровські, меншими — регіони. блискучим камінням карту прикрашено по контуру. Люрексовим шовком, який світиться в темряві, майстриня вишила карту. Художниця так полюбила свій витвір, що не хоче розлучатися з ним, але охоче демонструює його на зарубіжних виставках.

Повідомити про помилку