1. ДЗ
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 307

Вправа 307.

З поданих пар слів утворіть словосполучення за формулою дієприслівник доконаного виду + іменник. Поясніть, якого відмінка іменника вимагає дієприслівник. Утворені словосполучення запишіть.

Зразок. Заспівати, пісня — заспівати пісню.

Опанувати мову — опанувавши мову (Зн. в); подякувати вчителю (вчителеві) — подякувавши вчителю (вчителеві) (Д. в); виконати завданнявиконавши завдання (Зн. в.); поставити запитанняпоставивши питаннями (Зн. в.); завершити навчаннязавершивши навчання(3н. в.); досягти успіхів — досягнувши успіхів (Р. в.).

У виділених словах позначте місце наголосу.

Завда́ння, запита́ння, навча́ння.

З утвореними словосполученнями складіть і запишіть речення. Поясніть у них розділові знаки.

Опанувавши іноземну мову, тобі буде легше спілкуватися з громадянами інших країн. Семикласник, подякувавши вчителеві, продовжив виконувати завдання. Друзі, виконавши домашні завдання, почали готуватися до завтрашньої ранкової риболовлі. Поставивши запитання, молодий журналіст із нетерпінням та легким хвилюванням очікував відповіді. Учитель сказав, що, завершивши навчання в школі, ми не повинні зупинятися у пізнанні навколишнього світу. Досягнувши успіхів, ми не повинні зупинятися на місці, нам необхідно розвиватися та рухатися вперед.

Увага! У кожному з утворених речень є дієприслівниковий зворот (виділено жирним курсивом та підкреслено), який завжди виділяємо комою або комами незалежно від його місця в реченні.

Повідомити про помилку