1. ДЗ
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 333

Вправа 333.

Розкажіть про зображене на плакатах із серії «Видатні письменники та письменниці України» (художник Олег Грищенко, художниці Анна Сарвіра, Анна Хоменко, Поліна Дорошенко), утворивши нові слова-прислівники. Чи легко було вигадувати нові слова?

На плакаті художниці Поліни Дорошенко Леся Українка виглядає аж надто квітучо, мабуть, цим багатством квітів вона хотіла передати красу Волині, в яку була закохана поетеса і яка давала їй наснаги для творчості.

Плакат «Іван Франко» хоч і символічний, але створений майже безпортретно. Ніс і хвіст у червоній фарбі нічогісінько не підкаже глядачеві, який зовсімісінько не читав «Лиса Микити». Можливо, лише підпис змусить його подумати, що письменник любив писати казки.

Олександр Довженко виглядає на плакаті по-художницьки несподівано: лише кінокамера в руках підказує, що перед нами кінооператор, для якого краса рідної землі (ластівки, звірі, дерева, ліси) найдорожча.

 На плакаті художниці Анни Сарвіри портрет Всеволода Нестайка виглядає дитячолико та сонцеграйно. Мабуть, саме так відчував себе письменник, коли брався до створення героїв своїх творів.

Звичайно, не так легко утворювати нові слова-прислівники. Довелося добре подумати, щоб новотвори мали відповідний зміст.

Повідомити про помилку