1. ДЗ
  2. 7 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний (російська мова навчання) 2015 рік

Вправа 165

Перебудуйте речення, замінюючи один із присудків дієприслівником. Утворені речення запишіть, розставте розділові знаки. Порівняйте вихідні й утворені синонімічні речення.

1. Здавалося, сонце зупинилося посеред неба й далі на рухається. — Здавалося, сонце зупинилося посеред неба, не рухаючись далі.

2. Микола взявся за іншу вудочку і став пильно дивитися на поплавок. — Микола, взявшись за іншу вудочку, став пильно дивитися на поплавок. Микола взявся за іншу вудочку, пильно дивлячись на поплавок.

3. Дівча швидко вийшло й зачинило за собою двері. — Дівча, швидко вийшовши, зачинило за собою двері. Дівча швидко вийшло, зачинивши за собою двері.

4. Я обережно ступав по кризі і йшов до берега. — Я, обережно ступаючи по кризі, йшов до берега. Я обережно ступав по кризі, йдучи до берега.

5. Бабуся просто сиділа й спостерігала за сніжинками, що падали за вікном. — Бабуся просто сиділа, спостерігаючи за сніжинками, що падали за вікном.

6. Ігор почув тихий шепіт і підійшов до дверей. — Ігор, почувши тихий шепіт, підійшов до дверей. Ігор почув, підійшовши до дверей, тихий шепіт.

Повідомити про помилку