1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Фізика
  4. Бар’яхтар 2016 рік

Вправа 11

1. Чому нитку розжарення електричної лампи виготовляють із вольфраму?

Нитку розжарення електричної лампи виготовляють із вольфраму, тому що вольфрам має високу температуру плавлення — 3387 °С.

2. На рис. 1 наведено графік плавлення та кристалізації деякої речовини. Якому стану речовини відповідають точки А, В, С і D графіка?

За графіком плавлення й кристалізації у точці A речовина знаходиться у твердому стані, у точці B — у рідкому стані, у точці C — у рідкому стані і у точці D — частина речовини у рідкому стані, а частина у твердому стані (процес кристалізації).

3. На рис. 2 подано графіки плавлення деяких речовин. Яка речовина має вищу температуру плавлення? Яка речовина на початку досліду мала вищу температуру? Скориставшись табл. 2 Додатка, визначте, про які речовини йдеться.

За графіком плавлення речовина 1 має вищу температуру плавлення, ніж речовина 2; речовина 1 на початку досліду мала вищу температуру, ніж речовина 2. Скориставшись таблицею, визначимо: речовина 1 має температуру плавлення 80 °С — це нафталін, а речовина 2 має температуру плавлення 0 °С — це лід.

4. У відрі з водою плавають шматки льоду. Чи танутиме лід, чи вода замерзатиме? Від чого це залежить?

Якщо температура навколишнього середовища більше, ніж 0 °С, то лід буде танути, а якщо температура буде меншою, ніж 0 °С, то вода замерзатиме

5. Скористайтеся додатковими джерелами інформації та дізнайтеся, коли і чому утворюються бурульки.

6. Які з наведених фізичних величин є характеристикою тіла?

а) маса: б) жорсткість; в) об'єм; д) кінетична енергія.