1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Фізика
  4. Бар’яхтар 2016 рік

Вправа 3

1. Якщо підняти камінь з поверхні землі, то потенціальна енергія каменя, а отже, кожної його частинки збільшується. Чи означає це, що внутрішня енергія каменя також збільшується? Обґрунтуйте свою відповідь.

Ні. Внутрішня енергія тіла за незмінної температури буде однаковою.

 

2. М’яч кинули вгору. Як під час руху м’яча змінюється його внутрішня енергія? механічна енергія? Опором повітря знехтуйте. рис. 3.5. Механічна енергія наплічника, що лежить на підлозі (а), стоїть на стільці (б) або рухається разом із хлопчиком (в), є різною, а внутрішня енергія — однаковою.

Під час руху м’яча вгору внутрішня енергія не змінюється, потенціальна енергія збільшується, а кінетична зменшується.

 

3. Як змінюються внутрішня й механічна енергії пляшки з водою у вашому наплічнику, коли ви в морозну погоду заходите з вулиці в теплий будинок? піднімаєтеся на другий поверх будівлі? прискорюєте рух шкільним коридором?

В теплому будинку внутрішня енергія пляшки з водою збільшується, механічна енергія не змінюється; при підйомі на другий поверх будівлі внутрішня енергія не змінюється, а механічна (потенціальна) збільшується; при прискоренні руху внутрішня енергія не змінюється, а механічна (кінетична) збільшується

 

4. Металеву кульку підвісили на мотузці й нагріли. Як змінилася внутрішня енергія кульки? механічна енергія кульки?

Внутрішня енергія кульки збільшилась (внаслідок нагрівання). Механічна (потенціальна) енергія кульки збільшилась.

 

5. Установіть відповідність між механічною енергією та формулою для її визначення.

1Д, 2А, 3Г, 4В