1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Фізика
  4. Бар’яхтар 2016 рік

Вправа 35

1. Якою є максимально допустима потужність струму в пристрої, якщо його плавкий запобіжник розрахований на максимальний струм 6 А за напруги 220 В?

Дано:

Розв'язання:

I = 6 А
U = 220 В

Потужність струму розраховуємо за формулою P = IU;

[P] = В · А = Вт;

P = 220 · 6 = 1320 (Вт) = 1,32 кВт.

P — ?

Відповідь: максимально допустима потужність 1,32 кВт.

2. Чому для запобігання займанню електропроводки особливу увагу слід приділяти якісному з’єднанню дротів один з одним та з приладами, які ввімкнено в мережу?

У місцях неякісного з’єднання дротів один з одним, або з приладами збільшується опір. Тому у цих місцях (за законом Джоуля-Ленца) виділяється значна кількість теплоти, що може спричинити пожежу.

3. Яким вимогам має відповідати речовина, з якої виготовляють дріт для плавкого запобіжника?

Речовина, з якої виготовляють дріт для запобіжника, повинна бути провідником та мати низьку температуру плавлення.

4. Для приєднання зварювального апарата, який споживає струм силою 100 А, молодий робітник вирішив скористатися освітлювальним шнуром. Чому ви, знаючи фізику, ніколи цього не зробите?

Дріт в освітлювальному шнурі має невелику площу поперечного перерізу, а отже і досить великий опір. При проходженні по шнуру струму 100А, виділяється велика кількість теплоти і дріт може розплавитись.

5. Праска — один із найпоширеніших нагрівальних пристроїв, здавна використовуваних людиною. Скориставшись додатковими джерелами інформації, дізнайтеся про історію створення праски та підготуйте коротке повідомлення.

Праска була винайдена дуже давно. Для розгладження одягу в давнину використовувалися злегка оброблені нагріті кругляки. У XVIII—XIX століттях праски являли собою металеві пристрої близької до сучасної форми. Праски нагрівалися на газовій або дровяній печі.

Найпоширенішими були нагрівальні праски — вони ставилися в піч або на вогонь і розігрівалися. Значно дорожчими були спиртові праски — в XIX столітті за них давали невелику отару овець. Ще одна старовинна конструкція прасок — з порожниною всередині праски, куди завантажувалося вугілля (інколи — деревне вугілля). Таку праску розігрівали, вимахуючи нею вправо-вліво. При цьому повітря через отвори у прасці продувало вугілля і останнє розжарювалося.

До початку 1880-х років кілька осіб досліджували можливість прасування за допомогою електрики, але Генрі В. Сілі з Нью-Йорка був першим винахідником, який зробив цю ідею працездатною і запатентував її 1882 року, а потім 1883 року разом зі своїм партнером Дайєром запатентував і іншу «електричну праску». Полегшена праска з електронагрівом з'явилася в 1903 року завдяки винахідникові Ерлу Річардсону.

6. Які з поданих тверджень є істинними?
а) Атом складається з ядра та розташованих навколо нього електронів.
б) Розмір ядра атома майже в 10 разів менший, ніж розмір атома.
в) У нейтральному атомі кількість електронів дорівнює кількості протонів.
г) Унаслідок дії електричного поля вільні електрони в металах прямують до позитивного полюса джерела струму, а протони — до негативного.

а) і в)

Повідомити про помилку