1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Фізика
  4. Бар’яхтар 2016 рік

Вправа 5

1. Чому з точки зору фізики вираз «шуба гріє» є неправильним?

У вовні, хутрі між волокнами є повітря, й тому вони мають погану теплопровідність. Тому шуба зберігає тепло, яке виділяє людина.

2. Чому подвійні рами у вікнах сприяють кращій теплоізоляції?

Між подвійними рамами у вікнах«: повітря. яке погано проводить тепло.

3. Чому під соломою сніг довго не тане?

Солома погано проводить тепло сама по собі, а між стеблами ще є повітря. Тому солома є теплоізолятором. і сніг під нею довго не тане.

4. Чому безсніжними зимами озимина потерпає від морозів?

Сніг є теплоізолятором, оскільки між кришталиками снігу є повітря.

5. За кімнатної температури металеві речі на дотик здаються холоднішими, ніж дерев’яні. Чому? За якої умови металеві предмети здаватимуться на дотик теплішими, ніж дерев’яні? однаковими з ними за температурою?

Метали найкраще проводять тепло, дерево гірше. Тому за кімнатної температури тепло від руки передається металевими речами швидше, ніж^г дерев'яними. Металеві предмети здаватимуться на дотик теплішими, ніж дерев'яні, якщо температура повітря в кімнаті буде вищою, ніж температура тіла людини. Якщо температура повітря в кімнаті буде дорівнювати температурі тіла людини, то і металеві і дерев'яні речі будуть здаватися однаково нагрітими.

6. Повітряна куля перебуває на певній висоті. Як поводитиметься куля, якщо температуру повітря всередині кулі збільшити? зменшити?

Якщо температуру повітря в середині кулі збільшити, то повітряна куля буде підніматися, а якщо зменшити, то опускатися.