1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Фізика
  4. Бар’яхтар 2016 рік

Вправа 6

1. Чому язики полум’я підіймаються?

Язики полум’я — це потоки гарячого повітря, їх густина менша, ніж холодного повітря, тому вони піднімаються (явище конвекції).

2. Чому влітку вода в річці на глибині холодніша, ніж на поверхні?

Теплообмін у воді відбувається завдяки конвекції. Густина верхніх, нагрітих шарів рідини менша, ніж холодних, тому вони залишаються на поверхні.

3. Де краще розмістити посудину з водою, щоб швидше її нагріти: над нагрівником, під нагрівником чи збоку від нього? Де краще розмістити балон із водою, щоб швидше охолодити в ньому воду за допомогою льоду: на льоду, під льодом чи поряд із ним? Відповіді аргументуйте.

Щоб швидше нагріти посудину з водою, її слід розмістити над нагрівником. Завдяки явищу конвекції нагріті шари рідини будуть підніматися, холодні — опускатися. Для охолодження води в балоні, лід слід покласти зверху, охолоджені шари рідини будуть опускатися.

4. Чому не падають хмари?

Хмари не падають завдяки конвекційним потокам повітря, нагрітим біля поверхні землі.

5. Скористайтеся додатковими джерелами інформації та дізнайтеся, чому град зазвичай випадає влітку, спекотного дня.

Якщо день дуже жаркий, то повітря сильно нагрівається і піднімається разом з водяною парою з великою швидкістю вгору, досягаючи при цьому висоти декількох кілометрів. Але оскільки температура на такій висоті досить низька, то водяна пара конденсується, утворюючи крапельки води. В силу взаємного тяжіння молекул крапельки збільшуються в розмірах, утворюється крижинка, на якій продовжують замерзати крапельки води. Але ось маса крижинки стає досить великою, її вже не утримують потоки повітря і крижинки падають вниз. Град.