1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Фізика
  4. Бар’яхтар 2021 рік

Вправа 2

1. Виберіть усі правильні закінчення речення.

Коли тіло охолоджується, то зменшується
а) швидкість руху його, частинок;
б) відстань між його частинками.

 

2. Як зміниться об’єм повітряної кульки, якщо її перенести з холодного приміщення в тепле? Поясніть свою відповідь.

Об’єм повітряної кульки збільшується. Це відбувається тому, що збільшується середня відстань між частинками, з яких складається тіло.

 

3. Згадайте дослід із мідною кулькою, яка в результаті нагрівання застрягає в кільці (див. рис. 2.3). Як змінилися внаслідок нагрівання об’єм, маса, густина кульки; середня швидкість руху частинок кульки?

Внаслідок нагрівання об’єм збільшився, маса не змінилась, густина кульки зменшилась, а середня швидкість руху частинок кульки збільшилась.

 

4. Уявіть, що термометр для вимірювання температури на вулиці замість спирту заповнили водою. Чому такий термометр буде незручним?

Термометр, заповнений водою, буде незручним тому, що за температури нижче 0° С вода перетвориться на лід.

 

5. Чому на точних вимірювальних приладах зазначають температуру?

Зі зміною температури, внаслідок теплового розширення, змінюються розміри деталей приладу, що може впливати на точність показників вимірювальної величини.

 

6. Що може трапитись, якщо налити в склянку окріп? Поясніть свою відповідь з точки зору теплового розширення тіл.

Якщо налити у склянку окріп, то склянка може тріснути. Це відбувається тому, що внутрішні шари склянки нагріваються, а. відповідно, і розширяються швидше та сильніше ніж зовнішні.

 

7. Металева кулька падає на підлогу з певної висоти. Які перетворення механічної енергії відбуваються під час падіння кульки? Куди «зникає» механічна енергія кульки після удару об підлогу?

Потенціальна енергія металевої кульки при падінні з певної висоти переходить у кінетичну енергію руху, після удару об підлогу кінетична енергія переходить в енергію теплового руху частинок, з яких складається тіло.

Повідомити про помилку