1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Географія
  4. Бойко 2021 рік

Параграф 22. Нерудні корисні копалини

1. Які нерудні корисні копалини використовують як сировину для хімічної промисловості? Де їх видобувають?

Сировиною для хімічної промисловості є сірка, кам’яна і калійні солі, фосфорити, апатити. Сірка, що має осадове походження, нагромадилася в Передкарпатському крайовому прогині. З Передкарпатським прогином пов’язаний єдиний в Україні басейн калійних солей. Потужні поклади кам’яної солі залягають на Донбасі й Закарпатті, в Дніпровсько­-Донецькій западині, а у вигляді природних підземних розсолів – у Передкарпатті.
Найбільшими родовищами кам’яної солі є Бахмутське і Слов’янське (Донецька область). Значні запаси солі містяться у ропі водойм Азово­Чорноморського узбережжя та Криму.

 

2. Де в Україні видобувають будівельну сировину?

Більшість родовищ облицювального каміння приурочена до Українського щита. Найцінніші його види залягають у Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській областях. За запасами базальтів Україна посідає провідне місце в Європі. Мармур розробляють на Закарпатті, Донбасі та в Криму.

 

3. У яких регіонах України є мінеральні води?

Найбільше їх розмаїття – на Закарпатті, відомими джерелами там славляться населені пункти Свалява, Поляна, Синяк, Кваси, Шаян. У Передкарпатті такими є Трускавець, Східниця, Моршин, на Поділлі – Сатанів, Хмільник, у Причорномор’ї і Криму – Куяльник, Євпаторія, Саки, Феодосія. Найбільш відомими джерелами мінеральних вод в інших регіонах є Миргородське на Полтавщині, Березівське на Харківщині,  Cлов’янське на Донеччині.

Повідомити про помилку