1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Географія
  4. Бойко 2021 рік

Параграф 24. Циркуляція атмосфери

1. Які повітряні маси є панівними на території України?

Повітряні маси, що визначають кліматичні умови в Україні, мають як «місцеве» походження, так і надходять здалеку – з регіонів, віддалених на тисячі кілометрів. Загалом упродовж року над територією України панують помірні морські повітряні маси з Атлантичного океану. Вони надходять із заходу і північного заходу завдяки постійним західним вітрам.

 

2. Як зміниться погода взимку із проникненням на територію України арктичних повітряних мас?

Час від часу в межі України проникають сухі й холодні арктичні повітряні маси, з якими пов’язані різке зниження температури повітря взимку, пізні весняні й ранні осінні заморозки.

 

3. Що таке атмосферний фронт? Яку погоду формують атмосферні фронти?

Атмосферний фронт – це перехідна зона між теплими і холодними повітряними масами, яка під невеликим кутом нахилена до земної поверхні в бік холодного повітря. І в теплому, і в холодному фронтах утворюються хмари, з яких випадають опади.

 

4. Якої погоди слід очікувати в разі приходу на територію України циклону?

Циклони формують протягом декількох діб нестійку хмарну і вітряну погоду з великою кількістю опадів.

 

5. Яку погоду у нашій країні формують антициклони?

Циклони затримуються на тривалий час, зумовлюючи безхмарну суху погоду: влітку спекотну, взимку холодну.

 

6. Як рельєф впливає на клімат?

Від характеру рельєфу залежать особливості формування повітряних мас (морських, континентальних), а отже, клімату в цілому.

Рівнинність сприяє вільному проникненню і поширенню над нею повітряних мас.. На пагорбах і схилах гір утримується більш тепле повітря. Високі гори можуть служити перешкодою для проникнення холодних повітряних мас, забезпечуючи комфортність клімату. До того ж для гір характерна зміна кліматичних умов з висотою.

Повідомити про помилку