1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Географія
  4. Бойко 2021 рік

§ 5. Карти і геоінформаційні системи

3. Гаслом Вікімапії є заклик: «Let’s Describe the Whole World!» – «Опишемо увесь світ!» Яким чином це відбувається?

Як й у Вікіпедії, більшість об’єктів на карту і нотаток до них додають зацікавлені користувачі. Вони постійно вносять дані про дороги, стежки, вокзали, кав’ярні, магазини та інші об’єкти. Зміни і виправлення може робити будь-хто:
достатньо лише знати місцевість – назви вулиць, характеристики шляхів, номери будівель тощо. Зазвичай мешканці району краще за досвідчених картографів знають, що відбувається на їхній території. 

4. Наведіть приклади застосування ГІС.

За їх допомогою контролюють роботу систем життєзабезпечення та транспорту: на електронній карті можна відобразити тепломережу і водогін, мережу міського транспорту та графіки його руху. Це дає змогу планувати ремонтні роботи, запобігати аваріям, проектувати нові маршрути, уникати заторів. ГІС застосовують для екологічного супроводу господарської діяльності, прогнозування й моделювання надзвичайних ситуацій. Геоінформаційні технології економлять величезні кошти й підвищують ефективність роботи. Наприклад, нафтогазова компанія може зекономити чималі гроші, розрахувавши оптимальний маршрут прокладення трубопроводу, а провайдер (постачальник) локальних інтернет-мереж – найвигіднішим способом проклавши мережу. Сільськогосподарське підприємство може заощадити добрива, визначивши необхідні місця їхнього внесення.

Повідомити про помилку