§ 11. Стан електронів в атомі. Електронні орбіталі. Електронні рівні

36. Розташуйте елементи за збільшенням кількості енергетичних рівнів в електронній оболонці атома.

Кількість енергетичних рівнів в електронній оболонці атома дорівнює номеру періоду, в якому розміщений елемент. Літій є елементом 2-го періоду, в електронній оболонці його атома 2 енергетичних рівня. Калій міститься в 4-му періоді, в електронній оболонці його атома 4 енергетичних рівні. Гелій міститься в 1-му періоді, електронна оболонка його атома складається з 1 енергетичного рівня. А в електронній оболонці атома Магнію 3 енергетичних рівня, тому що Магній — елемент 3-го періоду. Отже, у порядку збільшення кількості енергетичних рівнів у електронній оболонці атома ці елементи мають бути розташовані так: Гелій, Літій, Магній, Калій.

37. Установіть відповідність між хімічними елементами та кількістю енергетичних рівнів в електронних оболонках їх атомів.

Кількість енергетичних рівні в електронній оболонці атома дорівнює номеру періоду, в якому розміщений елемент. Отже, в електронній оболонці атома Феруму 4 енергетичних рівня, в електронній оболонці атома Алюмінію 3 енергетичних рівня, в електронній оболонці атома Карбону 2 енергетичних рівня, а в електронній оболонці атома Гідрогену 1 енергетичний рівень.

Відповідь: 1 — Г, 2 — В, 3 — Б, 4 — А.