1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 13. Розвиток мовлення. Письмовий твір-оповідання на основі почутого

2. В. Придумайте до тексту обрамлення та запишіть його.

Власне, це не моя ідея, я тільки підтримав її. Річ у тім, що мій тато дуже любить читати журнал «Юний натураліст», а коли я навчився читати, то він і мене приохотив до цього читання. За багато років тато окремо збирав цікаві історії про тварин. А деякі сам записував. Ця історія поповнила бібліотечку цікавих пригод про тварин.

Ще раз перечитав історію з кицькою. Ця оповідь буде особливою, тому що написана за справжніми фактами від очевидця події.

3. Пригадайте цікаву історію, яку ви почули від знайомих, по телебаченню чи радіо, і виконайте завдання.

Солдат чи просто людина?

План

1. Спогади про війну.
2. Реальні події під Харковом:
а) перше звільнення Харкова;
б) несподівана зустріч;
в) яке буде рішення?
3. Людина перемогла

Цікаві спогади про героя Вітчизняної війни Енвера Ахсарова залишив його ад’ютант Родіонов. Ось цей епізод запам’ятався найбільше.

Перше звільнення Харкова було в лютому 1943 року. Зима була по-справжньому дуже холодна. Звільнивши місто, радянські війська не змогли втримати відвойовані позиції, довелося відступати. Одночасно вели активний наступ німецькі війська. І ось біля села Руська Лозова відбулася несподівана зустріч. З протилежних кінців до перехрестя доріг під’їхали дві польові кухні — радянська і німецька.

У солдат було однакове завдання — нагодувати своїх бійців. Але ж зустрілися з ворогом. Що робити? Якщо прийняти бій, то немає гарантії, що кухня вціліє. Відступати не мали права. У нерішучості стояли одна проти одної дві ворожі кухні. Кожна сторона чекала якихось дій з боку противника.

Врешті німецький командир не витримав, першим вийшов із машини і показав рукою, щоб радянська кухня проїжджала у свій бік, а вони поїдуть у свій. Радянський командир покликав своїх бійців на раду: що робити? Приймати бій чи погодитися на пропозицію ворога.

Рішення не приймати бій, а скоріше їхати з кухнею до бійців було важким. Усі поклялися, що до кінця життя нікому про це не скажуть. Це була ситуація на війні, яка показувала, що людський чинник завжди буде присутнім. Людині не властиво вбивати один одного, тому в різні моменти це проявляється, наприклад у цій ситуації, коли турбота про голодних бійців переважила момент протистояння ворожих сил.

Повідомити про помилку