1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 29. Узагальнювальні слова в реченнях з однорідними членами

2.    Коні водилися в нас різні: хитрі й недобрі, нещасні й ображені, перелякані й стурбовані. Дід розмовляв із кіньми, з телятами, з травами, зі старою грушею і дубом — з усім живим. Унаслідок такої діалектики природи качки, курочки, чайки — все наше птаство впізнавало Тихона ще здалека й ховалось у воду під латаття. Дід шкодував, що вже в лісах рідко траплялися дикі звірі: їжак, заєць, тхір, вовк.

3.    До раціону крокодила входять різні тварини: черепахи, жирафи, буйволи й навіть леви. У Парижі, у Берліні, у Борго-Сан-Лоренцо — у багатьох містах установлено пам’ятники собакам за їх заслуги. Дельфіни тут швидко навчилися виконувати складні трюки: високо вистрибувати з води, пролітати крізь кільце, гратися з м’ячем, бити у дзвін і навіть співати.

4.    Вона чує, як перепурхують із дерева на дерево всякі пташки: рябчик, синиця, сорока. Уночі вирушає рись по здобич, нечутно крадеться під розлогими деревами: під ялинами, соснами й осиками. Ні зай-чисько-біляк, ні старий тетерук, ні важкий глухар, ні сонний лякливий рябчик — ніхто не втече від гострих пазурів розбійниці-рисі.

6. Справжніми друзями людини стають різні тварини: коти, собаки, кролики, хом’яки. Свійські тварини дають людям важливі речі: молоко, м’ясо, вовну, шкіру, пух. Вони виконують важливу роботу: перевозять вантажі, несуть сторожову службу, допомагають обробляти землю, беруть участь у спортивних змаганнях.

⌂ З високої сокорини ворона бачила все: курінь, людей, пташок у лісі і бездоганно вгадувала наближення дощу. З телям, з поросятами, курми, голубами, гусьми — з усією живністю грався Пірат. Пес любив допомагати по господарству й виконував усяку роботу: носив з городу огірки, складав їх у саду на одну купу, виливав зайві курячі яйця. Усе навколо: дерева, птахи, люди сповнене весняної пружної, нестримної сили. Кріт носить у нору лише потрібні рослини: дубове листя, стебла материнки, квіти конюшини. В Україні вовки водяться в різних місцевостях: на Поліссі, у Карпатах, у степах та в лісостеповій зоні. Олені полюбляють різну їжу: жолуді, горішки ліщини, гриби, трав’янисті рослини, лісові плоди, лишайники.

Повідомити про помилку