1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 32. Вставні слова (словосполучення, речення)

2. Перепишіть речення та виконайте завдання.

1. Здається, часу і не гаю, а не встигаю, не встигаю!
2. Ліс був живий. Він не прощався. Віки, здавалось, прошумить.
3. Старенька груша дихає на пальці. їй, певно, сняться повні жмені груш.
4. Може, десь є лотоси і гінкго, тихі ріки і рожева даль — у краю неляканих фламінго, де росте неламаний мигдаль.
5. Чи нафта розпливлась, чи, може, це казка, — на Командорах, кажуть, серед літа з морської піни вийшла на піски коров’яча остання Афродіта.
6. Одплачеться природа. Їй стане легше, певно. Як мені. Може, вранці десь на Чорногорі сонце встало з лівої ноги. Ліс теж змінився. Може, постарів. Чи траса порозхитувала сосни.
7. Я дерево, я сніг, я все, що люблю. І, може, це і є моя найкраща сутність.

⌂ Прочитайте текст і виконайте завдання.

У різних місцях світу, як відомо, в різний час спостерігалися кольорові атмосферні опади, зовсім не пов’язані з людською діяльністю. Про червоні дощі, виявляється, писали Гомер і Плутарх. У XIX столітті вони були, на вимогу вчених, вже більш строго задокументовані і їх спостерігали в Італії, Греції та південних районах Іспанії. Причина цього явища — домішування до звичайного дощу, відповідно, червоного пилу. Він складається, як підтвердили науковці, з найдрібніших організмів червоного кольору. Утворюється такий пил, як стало відомо, в Африці, після чого переноситься пасатами в Європу.

Чорні дощі, звичайно, — більш рідкісне явище. У цьому випадку, неважко здогадатися, до звичайної дощової води домішується вулканічний пил. Дивуватися немає чому, особливо якщо десь у радіусі кількох тисяч кілометрів від місця випадання чорного дощу, як стало відомо згодом, вивергається вулкан. Білі дощі утворюються, коли змішується, відповідно, вода з крейдяним пилом, який утворюється під час вивітрювання вапнякових гірських порід. Зелений дощ за все минуле століття був зареєстрований, здається, лише один раз — в Індії. Обарвлювали його, напевне, домішки продуктів бджільництва та пилку квітів мангових дерев.

Повідомити про помилку